Brązowy medal na DME w tenisie stołowym!

fot. Wikimedia Commons/Gaël Marziou`s

Wielkim sukcesem zakończył się udział reprezentacji Polski kobiet w Drużynowych Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym, rozgrywanych w Lizbonie.

Podopieczne trenera Michała Dziubańskiego (Li Qian , Natalia Partyka, Kinga Stefańska (wszystkie KTS Zamek-SPAR Tarnobrzeg) oraz Katarzyna Grzybowska (SKTS Sochaczew) sięgnęły po brązowe medale, ulegając w półfinale Austriaczkom w stosunku 1:3.

Wynik z Lizbony to pierwszy medal reprezentancji Polski, wywalczony w konkurencji drużynowej, od czasu mistrzostw Europy w 2010 roku. Wtedy to, w czeskiej Ostrawie, po "brąz" sięgnęły: Li Qian, Natalia Partyka i Katarzyna Grzybowska, a także Xu Jie oraz Magdalena Szczerkowska.

Znacznie gorzej poszło drużynie mężczyzn występującej w składzie: Wang Zeng Yi (PKS Kolping Frac Jarosław), Daniel Górak, Robert Floras (obaj KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Jakub Dyjas (KST Energia-Manekin Toruń) nasi zawodnicy zakończyli udział w tegorocznych Drużynowych Mistrzostwach Europy na 9. miejscu. Podopieczni trenera Tomasza Krzeszewskiego zapewnili sobie tym samym miejsce wśród drużyn, które za dwa lata znów będą rywalizować w DME o medale.
Data: 2014-09-28 godz. 10:08
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl