Zapal znicz mistrzowi

fot. Wikimedia Commons/Exploti

Już wkrótce 1 listopada, tradycyjnie nawiedzać będziemy groby swoich najbliższych. Tego dnia nie zapominajmy również o sportowcach.

W Polsce zwyczajowo w dniu Wszystkich Świętych wspominamy tych, którzy od nas odeszli. Fundacja na Rzecz Historii Polskiego Sportu podobnie jak rok temu zwraca się z apelem do wszystkich tych, którzy w listopadowych dniach będą obecni na cmentarzach. Zapalmy znicz na grobach bohaterów sportu. Potrafiliśmy cieszyć się z ich sportowych sukcesów, dzięki nim często czuliśmy dumę, że jesteśmy Polakami. Dziś pokażmy, że choć nie ma ich z nami to wciąż o nich pamiętamy. Ludzie żyją tak długo, jak długo o nich pamiętamy.

Nie ma znaczenia, czy będzie to znicz za kilka, czy kilkadziesiąt złotych, czy będzie duży, czy mały, biały czy czarny. To nie jest konkurs, kto zrobi to lepiej, tu liczy się pamięć. Pamiętajmy o sportowcach, którzy walczyli na chwałę kraju, ale także pamiętajmy o lokalnych bohaterach sportu.

Wierzymy, że odpowiecie na nasz apel, bo naprawdę warto.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na wzięcie udziału w akcji może przesłać nam zdjęcie nagrobka, na którym zapalił znicz na adres: redakcja@sportowahistoria.pl.
Data: 2014-10-14 godz. 17:53
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl