Brązowy medal na ME w warcabach!

fot. Wikimedia Commons/102RB

Arleta Flisikowska oraz Natalia Sadowska zdobyły brązowy medal w klasyfikacji drużynowej Mistrzostw Europy Kobiet w Tallinie.

Klasyfikację drużynową wygrały Ukrainki (Wiktoria Motriczko oraz Daria Tkaczenko) przed Rosjankami (Tamara Tansykkużyna oraz Matrena Nogowitsyna).

Najwyżej z Polek uplasowała się była medalistka Mistrzostw Europy kobiet z 2010 roku Natalia Sadowska, która zdobyła 11 punktów i zajęła 9 miejsce (bilans 2 - 7 - 0). Arleta Flisikowska po 6 rundach miała 9 punktów była wiceliderką mistrzostw. Lecz trzy porażki z ukraińskimi zawodniczkami w trzech ostatnich rundach rozwiały nadzieję na dobrą lokatę. Arleta ostatecznie uplasowała się na 19 pozycji. W turnieju wystąpiły nasze juniorki do lat 16 - Marta Bańkowska oraz Zuzanna Suchocka, które zdobyły odpowiednio 8 i 7 punktów plasując się na 36. miejscu oraz 38. miejscu.

W turnieju mężczyzn najlepiej z Polaków wypadł Karol Dudkiewicz, który na początku zaliczył dwa zera z dwoma arcymistrzami, później było już tylko lepiej. Ostatecznie zdobył 9 punktów i zajął 39 lokatę. Stanisław Urbanek oraz Oskar Budis, podobnie jak Karol, zdobyli po 9 punktów i uplasowali się na 46 i 47 miejscu. Po 8 punktów w klasyfikacji generalnej zgromadzili Piotr Chmiel oraz Mariusz Ślęzak, lecz miejsca 51 oraz 52 to nie jest ich szczyt możliwości. Najsłabiej z Polaków wypadł Przemysław Oderkiewicz zajmują 72. miejsce.

Mistrzem Europy został Holender Roel Boomstra, drugie miejsce zajął Rosjanin Ainur Szajbakow, a trzecie Francuz Arnaud Cordier.
Data: 2014-10-15 godz. 14:58
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl
Źródło: PZWarcabów