Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym

6-7 grudnia 2014 roku w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i rekreacji w Drzonkowie odbyły się Drużynowe Mistrzostwa Polski niepełnosprawnych w tenisie stołowym.

W imprezie uczestniczyło 15 zespołów z jednostek „Start” z Polski. Zawodnicy rywalizowali w 4-osobowych zespołach, w składzie których znajdował się 1 zawodnik grający na wózku inwalidzkim, 1 zawodniczka oraz 2-uch zawodników z dysfunkcją narządu ruchu.

Doskonale zaprezentowali się zawodnicy zielonogórskiego „Startu”, którzy zdobyli tytuł Drużynowego Mistrza Polski na 2014 rok, powtarzając sukces z roku 2013 i 2012. Zespół w składzie: Dorota Mituta, Tomasz Jakimczuk, Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wygrali wszystkie mecze Mistrzostw. W grupie eliminacyjnej zajęli I miejsce pokonując 5:0 KSI „Start” Szczecin, 5:0 WZSN „Start” Wrocław. W ćwierćfinale wygrali ze „Eurobeskidami” Ładygowice 3:0, w półfinale z IKS-AWF Warszawa 3:1. Finał był bardzo emocjonujący, zawodnicy „Startu” Zielona Góra pokonali IKS Jezioro Tarnobrzeg – zespół I - 3:2, a głównymi bohaterami tego meczu byli podopieczni trenera Lucjana Błaszczyka, Mistrzowie Paraolimpijscy, Wicemistrzowie Świata z 2014 roku Piotr Grudzień i Marcin Skrzynecki wygrali swoje spotkania indywidualnie, a w rozstrzygającym pojedynku deblowym po bardzo widowiskowej i zaciętej walce pokonali przeciwników - 3:1.

Trenerem Doroty Mituty i Tomasza Jakimczuka jest Jacek Kaczmarek, szkoleniowiec  drugiej  reprezentacji Zielonej Góry, która wzięła udział w Mistrzostwach Polski. Zawodnicy w składzie: Anna Pijajko, Dariusz Matkowski, Dariusz Pawlak, Jan Chełmicki, Piotr Niemiec zajęła w końcowej klasyfikacji 11 miejsce. Po ciężkich pojedynkach, w grupie eliminacyjnej zajęli ostatecznie 3 miejsce, pokonując TOP Bolesławiec 5:0, przegrywając natomiast z IKS Jezioro Tarnobrzeg I – 0:5 oraz z SSR START Poznań 2:3 nie awansując do ćwierćfinału.

Podczas Mistrzostw miała miejsce jeszcze jedna miła niespodzianka. Prezes Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze – Danuta Tarnawska otrzymała z rąk Prezesa Polskiego Związku Tenisa Stołowego -  Wojciecha Waldowskiego medal pamiątkowy „80-lecia PZTS” w uznaniu zasług w rozwoju i  propagowaniu tenisa stołowego wśród osób niepełnosprawnych.
Data: 2014-12-08 godz. 16:47
źródło: inf. prasowa