Srebrna Kinga Mitoraj

Wczoraj w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km, podczas mistrzostw świata w Raubiczach Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) została Wicemistrzynią Świata Juniorek.

Bezbłędne strzelanie okazało się kluczem do sukcesu. Złoty medal nasza zawodniczka przegrała z Ukrainką Julią Żurawok o dwie dziesiąte sekundy, brąz wywalczyła reprezentantka Kazachstanu Galina Wiszniewska.

Pozostałe nasze zawodniczki nie wypadły już tak dobrze jak Kinga. Beata Lassak uplasowała się na 38. miejscu, a Monika Bandyk musiała się zadowolić 51. lokatą.

Największym sukcesem w historii startów Mitoraj było do tej pory zdobycie złotego medalu EYOF w sprincie, który zdobyła dwa lata temu w Braszowie. W 2013 roku Mitoraj jako juniorka młodsza została mistrzynią Polski seniorek w biegu ze startu wspólnego. Swoich sił próbowała już w dorosłym Pucharze Świata w sprincie w Hochfilzen zajmując 80. miejsce.

Wczoraj startowali również nasi juniorzy uplasowali się poza pierwszą dziesiątką. Rafał Penar został sklasyfikowany na 20. miejscu, Mateusz Janika minął metę o cztery miejsca dalej, Marcin Piasecki dobiegł na 68. miejscu, a Tomasz Zięba zajął 82. miejsce.
Data: 2015-02-20 godz. 07:02
źródło: biathlon.pl/własne