Srebrny medal na Pucharze Świata

Podczas tegorocznego Pucharu Świata niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, który odbył się w Szczecinie w dniach 16-21 kwietnia 2013, Kazimierz Bysiek - START Zielona Góra - zdobył srebrny medal w konkurencji karabin pneumatyczny FTR2, pokonując złotego medalistę Paraolimpiady w Londynie 2012. Jest to dotychczas największy sukces tego zawodnika, którego trenuje Marek Marucha.

Wymieniony Puchar Świata jest największą imprezą niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym w Polsce, gdzie udział wzięło 137 zawodników z 22 państw całego świata. Reprezentacja Polski składała się z 24 zawodników.

Bysiek w kolejnej swojej konkurencji R4 – karabin pneumatyczny 60 strz. stojąc, zajął 14 miejsce, ustanawiając nowy rekord Polski wynikiem 616,4 pkt. Do ścisłego finału zabrakło jedynie 5 pkt. Drużynowo reprezentacja Polski w składzie (Mirosława Górna – START Gorzów Wlkp., Piotr Kacalski – START Szczecin, Kazimierz Bysiek – START Zielona Góra) w tej konkurencji zajęła 5 miejsce.

W kolejnych konkurencjach ze zmiennym szczęściem zostali sklasyfikowani koleżanki i koledzy klubowi Kazimierza Bysiek, reprezentujący barwy narodowe naszego kraju. Wśród 24 osobowej reprezentacji Polski troje zawodników zielonogórskiego „Startu" uzyskało następujące rezultaty. Ewa Zimnicka (9 miejsce w konkurencji R2 – 341,3 pkt. – nowy rekord życiowy), Włodzimierz Jurkowski (13 miejsce w konkurencji P5 – 299 pkt. – nowy rekord życiowy, 33 miejsce w konkurencji P1 – 510 pkt.), Sebastian Cielecki (30 miejsce w konkurencji P1 – 523 pkt.). Podopieczni trenera Marka Maruchy, podczas tego startu pokonali siebie bijąc indywidualne rekordy życiowe utkwione w ich sercach i umyśle.

Był to udany start strzelców zielonogórskiego „Startu", cieszą wyniki potwierdzające systematyczny wzrost ich poziomu sportowego.