Sport polonijny

A A A

Najważniejsze daty w historii sportu polonijnego

1933 – V Zjazd Rady Organizacyjnej Polaków z Zagranicy, postanowiono zorganizować w ojczyźnie I Polonijne Igrzyska Sportowe. Marszałek sejmu Władysław Raczkiewicz zostaje przewodniczącym komitetu organizacyjnego
1 sierpnia 1934 – I Igrzyska Sportowe Polaków z zagranicy, odbywają się na Stadionie Wojska Polskiego w Warszawie
Światowe Igrzyska Polonijne - organizowano od 1934, co 2 lata w różnych miastach Polski. W zawodach uczestniczą Polacy mieszkający poza granicami naszego kraju, reprezentując państwa w których osiedli. W czasach PRL zawieszono organizację Igrzysk.
w latach 90. XX wieku – Andrzej Stelmachowski ponownie wraca do organizowania Światowych Igrzysk Polonijnych
1997 – głównym patronem medialnym i współorganizatorem igrzysk jest TV Polonia
2000 – w organizację włączyła się Wspólnota Polska

Gospodarze Światowych Letnich Igrzysk Polonijnych

1934 – I Polonijne Igrzyska Sportowe – Warszawa
1974 – II Polonijne Igrzyska Sportowe – Kraków
1977 – III Polonijne Igrzyska Sportowe – Kraków
1981 – IV Polonijne Igrzyska Sportowe – Kraków
1984 – V Polonijne Igrzyska Sportowe – Warszawa
1986 – VI Polonijne Igrzyska Sportowe – Kraków
1991– VII Polonijne Igrzyska Sportowe – Kraków
1997 – VIII Światowe Igrzyska Polonijne – Lublin
1999 – IX Światowe Igrzyska Polonijne – Lublin
2001 – X Światowe Igrzyska Polonijne – Sopot
2003 – XI Światowe Igrzyska Polonijne – Poznań
2005 – XII Światowe Igrzyska Polonijne – Warszawa
2007 – XIII Światowe Igrzyska Polonijne – Słupsk
2009 – XIV Światowe Igrzyska Polonijne – Toruń
2011– XV Światowe Letnie Igrzyska Polonijne – Dolny Śląsk
3-10 sierpnia 2013 – XVI Światowe Letnie Igrzyska Polonijne – Kielce

Gospodarze Światowych Zimowych Igrzysk Polonijnych

1986 – I Zimowe Igrzyska Polonijne – Zakopane
1989 – II Zimowe Igrzyska Polonijne – Zakopane
1992 – III Zimowe Igrzyska Polonijne – Zakopane
2000 – IV Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne –
2002 – V Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Szczyrk
2004 – VI Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Beskidy
2006 – VII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Śląsk-Beskidy
2008 – VIII Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Śląsk-Beskidy
2010 – IX Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Zakopane
2012 – X Światowe Zimowe Igrzyska Polonijne – Śląsk-Beskidy

BADMINTON
5-6 sierpnia 2011 – Martina Sauer (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Aleksandra Jerominek (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Kalina Blonska (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
5-6 sierpnia 2011 – Adam Sarec (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Michal Folwarczny (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Molin (Czchy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Magdalena Belew (Bułgaria) zajmuje 1. miejsce, Kalina Błońska (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Ecaterima Derval (Mołdawia) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (K-0) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Adam Breznen Czechy) zajmuje 1. miejsce, Piotr Bogusławski zajmuje 2. miejsce, Grzegorz Molin (Czechy) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-0) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Magdalena Belew, Antonia Blizniakowa (Bułgaria) zajmują 1. miejsce w grze podwójnej, kategoria (K-0) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Andrzej Michalski, Laura Michalski (Austria) zajmują 1. miejsce, Piotr Bogusławski, Kalina Blonska (Kanada) zajmują 2. miejsce, a Jaroslaw Kozioł, Michell Kozioł (Austria) zajmują 3. miejsce w grze mieszanej (M/K-0) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Jacgueline Ziołokowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Anna Dobosz (USA) zajmuje 2. miejsce, a Brigida Meija (Łotwa) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (K-1) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Piotr Michalski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Martin Ziółkowski (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Marek Oskar Swierczewski (Austria) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-1) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Antonia Bliznakowa (Bułgaria) zajmuje 1. miejsce, Helena Michalska (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Gabriela Niedoba (Czechy) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (K-2) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Andrzej Łysionok (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Sebastian Kowalik (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Jarosław Kozioł (Austria) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-2) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Jana Koupilova (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Gabriela Kufova (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Beata Matyskiewicz (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (K-3) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Henryk Sojka (Austria) zajmuje 1. miejsce, Ireneusz Wenta (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Peter Salek (USA) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-3) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Krystyna Ziółkowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Wioleta Ostrowska (Szwecja) zajmuje 2. miejsce, a Aleksandra Stando (Austria) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (K-4) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013 – Dariusz Wenta (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Marek Ziółkowski (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Józef Butlewski (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-4) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-5 sierpnia 2013– Zbigniew Józef Brzoska (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Stanislaw Popek (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Michal Reterski (USA) zajmuje 3. miejsce w grze pojedynczej, kategoria (M-5) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

BILARD

7 sierpnia 2013 – Jerzy Półtorak (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Ruslan Michuta (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Dawid Hlinstak (Czechy) oraz Andrzej Siurek (Niemcy) sklasyfikowani ex aequo na 3. miejsce

BOWLING
Drużynowo
5-6 sierpnia 2011 – Przemysław Figaszewski, Eugeniusz Lorek, Teresa Wiśniewska (Polonia 05 Kanada) zajmują 1. miejsce, Stanisław Figula, Jan Glistak, Rafał Kupka (Austria) zajmują 2. miejsce, a Alfredo Corcuera, Andrzej Janeczo, Antoni Pilarz zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
do 18 lat
Indywidualnie
5-6 sierpnia 2011 – Teresa Wisniewska (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Wiktoria Ptasiński (Szwecja) zajmuje 2. miejsce, a Halina Nesterenko (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
5-6 sierpnia 2011 – Stanisław Figula (Austria) zajmuje 1. miejsce, Robert Kuncewicz (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Corcuera Alfredo (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

BRYDŹ
Turniej par
3 sierpnia 2011 – Greg Sadowski (Niemcy), Włodzimierz Siudek (Austria) zajmują 1. miejsce, Krystyna Bohdanowicz (Kanada), Andrzej Siurek (Niemcy) zajmują 2. miejsce, a Stanisław Ralcewicz, Jerzy Neter (Kanada) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
6 sierpnia 2013 – Włodzimierz Siudek(Austria) zajmuje 1. miejsce, Bolesław Janda (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Marian Lewandowski (USA) zajmuje 3. miejsce w turnieju indywidualnym na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
7 sierpnia 2013 – Bolesław Janda, Andrzej Siurek (Niemcy) zajmują 1. miejsce, Elżbieta Kordan, Leszek Jedliński (USA) zajmują 2. miejsce, a George Jarmoc, Marian Lewandowski (USA) zajmują 3. miejsce w turnieju par na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
8 sierpnia 2013 – Team Europa w składzie: Bolesław Janda, Andrzej Siurek (Niemcy), Andrzej Kokodyński, Włodzimierz Siudek (Austria) zajmuje 1. miejsce, Team Ameryka w składzie: Krystyna Bohdanowicz, Elżbieta Wysocka, Piotr Lach (Kanada), George Jarmoc, Marian Lewandowski (USA) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
8 sierpnia 2013 – Bolesław Janda (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Andrzej Siurek (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Włodzimierz Siudek (Austria) zajmuje 3. miejsce w klasyfikacji długofalowej brydża sportowego na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

DUATHLON
Kobiety (17-30 lat)
31 lipca 2011 – Marta Swiatlon (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Ewa Haltofova (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Dorota Kawulokova (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+31 lat)
31 lipca 2011 – Renata Siluk (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Danuta Bibro (Austria) zajmuje 2. miejsce, a A. Karolina Romanek (Węgry) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 20 lat)
31 lipca 2011 – Pawel Grudinskij (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Ernest Dobrinskij (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Rico Passon (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (21-35 lat)
31 lipca 2011 – Jakub Martynek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Richard Szarzec (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Jan Slivecka (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
31 lipca 2011 – Jaroslaw Salamon (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Norbert Passon (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Eduard Zniscinskij (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
31 lipca 2011 – Władysław Martynek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Wieslaw Slawinski (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Jacek Urbanowicz (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
31 lipca 2011 – Edward Dewucki (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Boleslaw Szramek (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Władysław Czudek (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

ERGOMETR WIOŚLARSKI
Dziewczęta (do 7 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Angelina Kurszyńska (Rosja) zajmuje 1. miejsc, a Natalia Konderlowa (Czechy) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Dziewczęta (8-10 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Isabella Karpinska (Norwegia) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Dziewczęta (11-13 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Anya Lach (Kanada) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (do18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Nicol Nehring (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Kalina Blonska (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Helena Ana Janeczko zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Katarzyna Pawelec (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Anna Karolina Romanek (Węgry) zajmuje 2. miejsce, a Jolanta Sudujko (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (46-55 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Marianna Wojciechowska (Belgia) zajmuje 1. miejsce, Danuta Gajlewicz Golab (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Lidia Stasenko (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+56 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Krystyna Bohdanowicz (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Krystyna Zyluk Zylinska (RPA) zajmuje 2. miejsce, a Danuta Azman-Zielinski (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (do 7 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Jan Horodko (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Oliver Woytenka (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Adam Khrul (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (8-10 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Konrad Branwhite (Belgia) zajmuje 1. miejsce, Mantas Urwikis (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Dawid Belev (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (11-13 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Kevin Nehring (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Mateusz Brzóska (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Sylwester Baranowicz (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

JEŹDZIECTWO
5-6 sierpnia 2011 – Miriam Corcuera Opinska (Hiszpania) zajmuje 1. miejsce, Ida Monus (Węgry) zajmuje 2. miejsce, a Anita Tula (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce (juniorki) w skokach przez przeszkody na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
5-6 sierpnia 2011 – Karolina Kasztelan (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, a Józef Aleksandrowicz (Kanada) zajmuje 2. miejsce (senior) w skokach przez przeszkody na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
5-6 sierpnia 2011 – Ida Monus (Węgry) zajmuje 1. miejsce, Anita Tula (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Miriam Corcuera Opinska (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce (juniorki) w ujeżdżaniu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
5-6 sierpnia 2011 – Karolina Kasztelan (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Józef Aleksandrowicz (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Olena Sadaydachna (Ukraina) zajmuje 3. miejsce w ujeżdżaniu (senior) na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

KOLARSTWO MTB
Kobiety (15 lat)
4 sierpnia 2011 – Daniela Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Jolanta Niedoba (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Magdalena Belev (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (17-36 lat)
4 sierpnia 2011 – Ewa Haltofova (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Dorota Kavulukova (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Gabriela Ćmiel (Czechy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (37-54 lat)
4 sierpnia 2011 – Danuse Rucka (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Andrea Wolowiec (Węgry), a Wioletta Ostrowska (Szwecja) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (12-13 lat)
4 sierpnia 2011 – Łukasz Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Andras Jagiełło (Węgry) zajmuje 2. miejsce, a Tomasz Belew (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (14-18 lat)
4 sierpnia 2011 – Janos Jagiełło (Węgry) zajmuje 1. miejsce, Krystian Kaniewski (Bułgaria) zajmuje 2. miejsce, David Ganko (Kanada) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-26 lat)
4 sierpnia 2011 – Jan Slivecka (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Jakub Martynek (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Rico Passon (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (27-34 lat)
4 sierpnia 2011 – Rafał Zamaro (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Rafał Wanat (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Dzmitry Papou (Białoruś) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (35-48 lat)
4 sierpnia 2011 – Leon Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Norbert Passon (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Adam Jagiełło (Węgry) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (49-54 lat)
4 sierpnia 2011 – Władysław Martynek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Rudolf Rucki (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Waldemar Sulowski (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (55 lat)
4 sierpnia 2011 – Józef Paziak (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Bolesław Szramek (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Władysław Czudek (Czechy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (16-20 lat)
4 sierpnia 2013 – DanielaĆmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (21-30 lat)
4 sierpnia 2013 – Antonia Firkalowa (Czechy) zajmuje 1. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (31-40 lat)
4 sierpnia 2013 – Gabriela Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Tatsiana Masiuk (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a Weronika Paszkowska (Białoruś) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (41-50 lat)
4 sierpnia 2013 – Andrea Wolowiec (Węgry) zajmuje 1. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (51-60 lat)
4 sierpnia 2013 – Sviatlana Zamotsina (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, aElisabeth Brandin (Szwecja) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (61-70 lat)
4 sierpnia 2013 – Irena Bor (Szwecja) zajmuje 1. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Chłopcy (7-10 lat)
4 sierpnia 2013 – Jan Horodko (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, a Kristia Karpiński (Norwegia) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Chłopcy (11-15 lat)
4 sierpnia 2013 – Łukasz Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Dammi Przybylski (Szwecja) zajmuje 2. miejsce, a Władysław Surkow (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (16-20)
4 sierpnia 2013 – Piotr Boguslawski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, a Witalii Bielecki (Ukraina) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (21-30)
4 sierpnia 2013 – Mikolai Yarshou (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Jurij Lewko (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Petrus Michał (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (31-40)
4 sierpnia 2013 – Marcin Przybylski (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Adam Szymeczek (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Deonizy Paszkowski (Białoruś) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (41-50)
4 sierpnia 2013 – Marian Konderla (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Leon Ćmiel (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Wiesław Zychowicz (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (51-60)
4 sierpnia 2013 – Władysław Martynek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Dariusz Piekarski (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Tomasz Zarzycki (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (61-70)
4 sierpnia 2013 – Władysław Czudek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Henryk Sochacki (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Mecislav Borusevic (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

 

KOLARSTWO SZOSOWE
Kobiety (15-18 lat)
2 sierpnia 2011 – Daniela Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Ewa Haltofova (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Magdalena Belew (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-38 lat)
2 sierpnia 2011 – Dorota Kawulokova (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Gabriela Ćmiel (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Iwona Arkuszewska (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-38 lat)
2 sierpnia 2011 – Sylwia Krauzowicz (Wielka Brytania) zajmuje 1. miejsce, Natalia Kondratyeva (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Wioleta Ostrowska (Szwecja) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (12-15 lat)
2 sierpnia 2011 – Thomas Dudzik (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, János Jagiełło (Węgry) zajmuje 2. miejsce, a Łukasz Ćmiel (Czechy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (16-22 lat)
2 sierpnia 2011 – Rico Passon (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Richard Szarzec (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Jan Slivecka (Czechy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (23-29 lat)
2 sierpnia 2011 – Mikołaj Yarshou (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Rafał Wanat (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Mateusz Podowski (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (30-45 lat)
2 sierpnia 2011 – Norbert Passon (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Leon Ćmiel (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Greg Wasilczyk (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (46-49 lat)
2 sierpnia 2011 – Marek Lechowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Daniel Dudzik (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Adam Jagiełło (Węgry) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
2 sierpnia 2011 – Stanisław Bielak (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Józef Paziak (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Rudolf Rudnicki (Czechy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
2 sierpnia 2011 – Bronisław Kabot (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Bolesław Szramek (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Edward Dewucki (Niemcy) zajmuje 3. miejsce w Sobótce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

KOSZYKÓWKA
Mężczyźni
1-3 sierpnia 2011 – Sokół I (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, KS Polonia Wilno (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Uniwersytet w Białymstoku (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

LEKKOATLETYKA
200m
Kobiety (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Valerija Linkevica (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, Zuzanna Konderla (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Alexandra Kilian (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Violeta Kolysko (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Agata Gricevic (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Iwona Jasiukiewicz (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (36-49lat)
5-6 sierpnia 2011 – Inara Fiodorowa (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, a Irina Volkova (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Natalia Kopetskaya (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Elżbieta Wachtl (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Małgorzata Zimny (Szwecja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Radosław Kempa (Austria) zajmuje 1. miejsce, Henryk Molin (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Paweł Grudinskij (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Endrik Zilbershtein (Gruzja) zajmuje 1. miejsce, Ludvik Zilbershtein (Gruzja) zajmuje 2. miejsce, a Oleg Zimon (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Jakub Bossowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Andrzej Bizoń (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Jaroslaw Salamon (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Vladimir Blomberg (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Wawrzyniec Fójcik (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Mikołaj Ulatowski (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Ryszard Lech (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Edward Dewucki (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Jan Miszkinis (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

800m
Kobiety (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Valerija Linkevica (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, Alexandra Kilian (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Marta Kilian (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Inara Fiodorowa (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, a Svetlana Blomberg (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Natalia Kopetskaya (Rosja) zajmuje 1. miejsce, a Fidelya Baksheeva (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Ernest Dobrinskij (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Paweł Grudinskij (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Adam Gaura (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Paweł Janikowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Giorgi Zilbershtein (Gruzja) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Zogata (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Jakub Bossowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Edward Zniscinskij (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Jaroslaw Salamon (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Vladimir Blomberg (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Leanid Zubrytski (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a Wawrzyniec Fójcik (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Edward Dewucki (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Vasili Kazimirovici (Mołdawia) zajmuje 2. miejsce, a Tadeusz Żukowski (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

3000m
Kobiety (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Marta Kilian (Kanada) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Renata Siluk (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Renata Szpyrc (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Natalie Stando (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

5000m
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Ernest Dobrinskij (Litwa) zajmuje 1. miejsce, a Adam Gaura (Czechy) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Gigla Zilbersthein (Gruzja) zajmuje 2. miejsce, Jakub Martynek (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Ryszard Szarzec (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Jakub Bossowski (Austria) zajmuje 1. miejsce, Jaroslaw Salamon (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Eduard Zniscinskij (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Wieslaw Slawinski (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Władysław Martynek (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Ryszard Kagan (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Edward Dewucki (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Stanisław Siwski (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Tadeusz Zukowski (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

4x100m
5-6 sierpnia 2011 – Daniela Ćmiel, Zuzanna Konderla, Renata Szpyrc, Monika Mrozek (Czechy) zajmują 1. miejsce, Alexandra Kilian, Marta Kilian, Katie Klodnicki (Kanada) oraz Inara Fiodorowa, Valerija Linkievica (Łotwa) zajmują 2. miejsce, a Ilona Dacevic, Agata Gricevic, Iwona Jasiukiewicz, Anita Gulbowicz (Litwa) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
4x100m (open)
5-6 sierpnia 2011– Gigła Zilbershtein, Giorgi Zilbershtein, Endrik Zilbershtein, Ludvik Zilbershtein (Gruzja) zajmują 1. miejsce, Shawn Hill, Maciej Królikowski, Michał Łopatowski, Paweł Pietrusiński (Kanada) zajmują 2. miejsce, a Artur Kopetskiy, Oleg Rodionov, Oleg Zimon (Rosja) oraz Evgienij Shulgin (Kazachstan) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

RZUT DYSKIEM
Kobiety (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Zofia Malinowska (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Joanna Czapla (Francja) zajmuje 2. miejsce, a Maria Valinkevych (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Katie Klodnicki (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Viktoria Gamulinska (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Julia Shevkuch (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Wioletta Dziza (Austria) zajmuje 1. miejsce, Ewa Kaśko (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a Inara Fiodorowa (Łotwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Bożena Wojciekian (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Zofia Makar (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Judy Klodnicki (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – John Krzyszkowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Tomas Karazo (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Jakub Kowalczyk (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Andrzej Dąbrowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Tomasz Migdal (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Dorian Dobromir Czapla (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Mariusz Kosinski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Dzmitruy Bezujuewski (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Dariusz Czapla Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Stefan Pawelec (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Jerzy Dabrowa (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Edward Karol Rozycki (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Henryk Plukarz (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Tadeusz Kalinowski (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, Witold Wilk (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

RZUT KULĄ
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – John Krzyszkowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Tomas Karazo (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Dmitrij Czumakow (Białoruś) zajmuje na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Andrzej Dąbrowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Vladimir Dukiel (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Stanisław Meskovskij (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Mariusz Kosinski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Dzmitruy Bezujuewski (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Tomasz Wolak (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Stefan Pawelec (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Edward Karol Rozycki (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Mazurek (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
5-6 sierpnia 2011– Frank Smolinski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Marek Hopko (Grecja) zajmuje 2. miejsce, a Ignace Galla (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SKOK W DAL
Kobiety (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Zuzanna Kondelka (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Valerija Linkevica (Łotwa) zajmuje 2. miejsce, a Joanna Czapla (Francja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Violeta Kolysko (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Natallia Nedastupava (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Iwona Jasiukiewicz (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Wioletta Dziza (Austria) zajmuje 1. miejsce, Inara Fiodorowa (Łotwa) zajmuje 2. miejsce, a Ewa Kaśko (Białoruś) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Danuta Gajlewicz Golap (Hiszpania) zajmuje 1. miejsce, Jadwiga Juniewicz (Litwa) zajmuje 2. miejsce, Elżbieta Wachtl (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SKOK WZWYŻ
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Radosław Kempa (Austria) zajmuje 1. miejsce, Saweliy Dołdogrov (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Henryk Molin (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Shawn Hill (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Oleg Zimon (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Michael Lopatowski (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Piotr Malinowski (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Dariusz Czapla (Francja) zajmuje 2. miejsce, a Maciej Brzóska (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Vladimir Blomberg (Rosja) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SKOK O TYCZCE
Mężczyźni (do 18 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Radosław Kempa (Austria) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-35 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Michael Lopatowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Yewgieni Shulgin (Kazachstan) zajmuje 2. miejsce, a Rusłan Michuta (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
5-6 sierpnia 2011 – Dariusz Czapla (Francja) zajmuje 1. miejsce, Romas Urvikis (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Kempa (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

ŁUCZNICTWO
Mężczyźni (grupa 0) 20m
4 sierpnia 2011 – Jan Gorazd (Luksemburg) zajmuje 1. miejsce, Martin Bogdanov (Bułgaria) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Moln (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 0) 15m
4 sierpnia 2011 – Paul Krzyszkowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Jan Gorazd (Luksemburg) zajmuje 2. miejsce, a Martin Bogdanov (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 0) 20m
4 sierpnia 2011 – Uliana Kotlova (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Maryana Pilat (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Helena-Ana Janeczko (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 0) 15m
4 sierpnia 2011 – Agnieszka Olszewska (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Maryana Pilat (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Helena-Ana Janeczko (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mini Igrzyska
Dziewczęta (grupa 0)
4 sierpnia 2011 – Angelina Kuruszyńska (Rosja) zajmuje 1. miejsce, a Natalia Kordelova (Czechy) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (grupa 0)
4 sierpnia 2011 – Adam Mrozek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Krystian Karpiński (Norwegia) zajmuje 2. miejsce, a Olivier Woytenka (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 1) 20m
4 sierpnia 2011 – Adam Kuzawa (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Andrzej Janeczko (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Vlodymir Stasenko (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 1) 15m
4 sierpnia 2011 – Adam Kuzawa (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Jindrich Holtaf (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Vlodymir Stasenko (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 1) 20m
4 sierpnia 2011 – Renata Mrózkowa (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Svietlana Melenchuk (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Antonia Blizankova (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 1) 15m
4 sierpnia 2011 – Svietlana Melenchuk (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Renata Mrózkowa (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Erós Erzsebet Jagiełłone (Węgry) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mini Igrzyska
Dziewczęta (grupa 1)
4 sierpnia 2011 – Isabella Karpińska (Norwegia) zajmuje 1. miejsce, a Natalia Kozioł (Austria) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
chłopcy (grupa 1)
4 sierpnia 2011 – Konrad Branwite (Belgia) zajmuje 1. miejsce, a Paweł Jeronimek (Niemcy) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 2) 20m
4 sierpnia 2011 – Emil Dorycz (Austria) zajmuje 2. miejsce, Krzysztof Jeronimek (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Gregor Zaremba (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 2) 15m
4 sierpnia 2011 – Gregor Zaremba (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Norbert Pyttlik (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Emil Dorycz (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 2) 20m
4 sierpnia 2011 – Irena Molin (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Krystyna Paszkiewicz (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Lidia Stasenko (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 2) 15m
4 sierpnia 2011 – Myroslava Dybyk (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Alina Jolanta Pietrusinski (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Marianna Wojciechowska (Belgia) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mini Igrzyska
Dziewczęta (grupa 2)
4 sierpnia 2011 – Ida Monus (Węgry) zajmuje 1. miejsce, Anya Lach (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Michele Kozioł (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Chłopcy (grupa 2)
4 sierpnia 2011 – Mateusz Brzózka (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Pawel Migdal (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Kevin Nehring (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 3) 20m
4 sierpnia 2011 – Piotr Ostrowski (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Mirosław Budnik (Niemcy), a Sławomir Kopanski (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (grupa 3) 15m
4 sierpnia 2011 – Piotr Ostrowski (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Mateusz Skowron (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Roman Sikora (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 3) 20m
4 sierpnia 2011 – Jadwiga Juniewicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Victoria Strongovskaya (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Ewa Korczyńska (Niemcy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (grupa 3) 15m
4 sierpnia 2011 – Jadwiga Juniewicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Ewa Korczyńska (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Victoria Strongovskaya (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

Dzieci

9-10 sierpnia 2013 – Izabela Karpińska (Norwegia) zajmuje 1. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
9-10 sierpnia 2013 – Grzegorz Molin (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Konrad Branwhite (Luksemburg) zajmuje 2. miejsce, a David Belew (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (do 29 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Aleksandra Kuc (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Aleksandra Gordyjewska (Mołdawia) zajmuje 2. miejsce, a Aleksandra Jóźwiak (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (do 29 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Bogdan Stasenko (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Mateusz Brzóska (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Radosław Kempa (Austria) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (30-42 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Renata Mrożkowa (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Antonina Bliznakowa (Bułgaria) zajmuje 2. miejsce, a Monika Ćmiel (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (30-42 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Marek Breznen (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Lucjan Raszka (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Marian Konderla (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (43-54 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Lidia Stasenko (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Dorota Fischer (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Maria Wróblewska (Luksemburg) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (43-54 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Vladimir Khiruk (Białoruś)zajmuje 1. miejsce, Emil Dyrcz (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Mirosław Lewandowski (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety (+55 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Jadwiga Juniewicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Wioletta Ostrowska (Szwecja) zajmuje 2. miejsce, a Elisabeth Brandin (Szwecja) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni (+55 lat)
9-10 sierpnia 2013 – Piotr Ostrowski (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Piotr Adamczewski (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Henryk Sochacki (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

NORDIC WALKING
5000 km
Kobiety K-1
10 sierpnia 2013 – Daniela Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, a Wiktoria Lach (Kanada) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-1
10 sierpnia 2013 – Bogdan Stasenko (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Konrad Branwhite (Luksemburg) zajmuje 2. miejsce, a Dumitru Gudima (Mołdawia) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-2
10 sierpnia 2013 – Waleria Linkiewicz (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, Olga Szywiel (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a Elena Grosu (Mołdawia) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-2
10 sierpnia 2013 – Jerzy Misiun (Łotwa) zajmuje 1. miejsce, Kolia Piatnikovskyy (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Andrey Ostrovsky (Ukraina) ajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-3
10 sierpnia 2013 – Tatiana Sergeeva (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Gabriela Kufová (Czechy), a Gabriela Ćmiel (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-3
10 sierpnia 2013 – Leon Ćmiel (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Tomasz Utikaz (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Janeczko (Hiszpania) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-4+
10 sierpnia 2013 – Marianna Wojciechowska (Luksemburg) zajmuje 1. miejsce, Wiesława Kumiega-Wataszek (Bułgaria) zajmuje 2. miejsce, a Natalia Maslowska (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-4+
10 sierpnia 2013 – Paul Gospodarczyk (Australia) zajmuje 1. miejsce, Antoni Pilarz (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Wolodymyr Remsha (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

10 000 km
Kobiety K-1
10 sierpnia 2013 – Daria Baranova (Rosja) zajmuje 1. miejsce, a Viktoria Sergeeva (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-1
10 sierpnia 2013 – Ivan Sergeev (Rosja) zajmuje 1. miejsce, a Miroslaw Zniseinskij (Litwa) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-2
10 sierpnia 2013 – Renata Siliuk (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Leokadija Zuzo (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Helena Surkova (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-2
10 sierpnia 2013 – Andrzej Dziedziewicz (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, Michal Broda (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Ryszar Szarzec (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-3
10 sierpnia 2013 – Jadwiga Skarina (Litwa) zajmuje 1. miejsce, a Natalia Savielva (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-3
10 sierpnia 2013 – Edward Zniseinski (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Kazimierz Szwaczyna (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Krygowski (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Kobiety K-4+
10 sierpnia 2013 – Ewa Jozwiak (Luksemburg) zajmuje 1. miejsce, Krystyna Kasperczyk (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Halina Surkova (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
Mężczyźni M-4+
10 sierpnia 2013 – Władysław Martynek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Janusz Tarnawski (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Roman Sikora (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

 

PIŁKA NOŻNA
6 sierpnia 2011– Team Canada (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Skała Ukraina zajmuje 2. miejsce, a Polonia FC Argentina (Argentyna) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
3-10 sierpnia 2013 – Polonia FC Argentyna w składzie: Herman, Oczkowski, Janowski, S. Schor, Bonamino, Barlesi, Marduel, Garitonadadia, Piywka, Wiśniewski, Elizalde, M. Schor, Brojanowski, Konopka, Zaleski, Iwański zajmuje 1. miejsce, Skała Mościska (Ukraina) w składzie: Szagalow, Małys, Pluvak, Golovacz, Szwets, Smola, Olech, Labuda, Łuć, Pawliw, Małaniak, S. Miciak Mihajlo, , Holowacz, S., Galabud, Barnus, R. Miciak, Iwanoczko, Szubka, Kizluk zajmuje 2. miejsce, Zaolzie Beskid Śląski (Czechy) w składzie: Basanda, Goj, Gurecki, Baron, Hudzieczek, Śmiga, B. Hulboj, Schimke, Matusik, Sikora, Zitka, M. Worek, M. Hulboj Grodek, Wuz, Z. Worek zajmuje 3. miejsce, a Lakeshore United II (Kanada) w składzie: Polański, Poprawski, Sarbinowski, Krutow, Łowisz, Szewczyk, Pilecki, Kurasz, Moskwa, T. Obyrtacz, P. Obyrtacz, Pindiuk, Zwierzński, Piasecki, Szlezak, Kwiatkowski, Adamus zajmuje 4. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

PIŁKA NOŻNA PLAŻOWA
1 sierpnia 2011 – Team Canada A (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Skała Ukraina zajmuje 2. miejsce, a Polonia FC Wiedeń (Austria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

PIŁKA RĘCZNA
7 sierpnia 2013 – Sokół Soleczniki Litwa w składzie: Waldemar Nowiskij, Ernest Antropik, Jerzy Gotowiecki, Elwin Żukowski, Rajmund Rożan, Łukasz Utawka, Dimitri Bieauewski, Stanisław Songin, Vadim Zinkiewicz, Romuald Grudziński, Igor Werbownik, Andrzej Lysionak, Andrzej Więckowski, Aleksander Zarecki, Artur Vasiukiewicz zajmuje 1. miejsce, Sokół Grodno Białoruś w składzie: Jan Jacewicz, Andrzej Griniuk, Wlodimierz Sharko, Sergiej Czumakow, Maksimo Tishinkow, Andrzej Dziedewicz, Dimitrij Czumakow, Kiril Czumakow, Andrzej Baranow, Andrzej Nawojczyk, Paweł Stulejko, Aleksej Prokopenko, Paweł Sworobowicz zajmuje 2. miejsce, a Polonia Austria w składzie: Edward Kowalik, Sebastian Kowalik, Zygfryd Kuchta, Kacper Latos, Andrzej Lech, Marek Ziółkowski, Jan Ziółkowski, Tomasz Zielinski, Jarosław Kozioł zajmuje 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

 

RINGO
Trójki Rodzinne
31 lipca 2011 – Genadij, Greta, Sylwester Baranowicz (Litwa) zajmują 1. miejsce, Adam, Monika, Renata Mrozek (Czechy) zajmują 2. miejsce, a Wlodimir, Lidia, Bogdan Stasenko (Ukraina) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (do 18 lat)
31 lipca 2011 – Greta Baranowicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Klaudia Kulmacz (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Anna Nesterenko (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (19-35 lat)
31 lipca 2011 – Ewelina Więckiewicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Inna Karanik (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Olena Sagaydachna (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (36-50 lat)
31 lipca 2011 – Renata Mrozek (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Elena Tumas (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Nina Mateszczuk (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
31 lipca 2011 – Marianna Svystun (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Maria Pivovarska (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Urszula Lukasik-Bogdanowa (Bułgaria) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 30 lat)
31 lipca 2011 – Sylwester Baranowicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Oleksii Kyrylenko (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Pavel Svarabovich (Białoruś) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (31-56 lat)
31 lipca 2011 – Andrzej Więckiewicz (Litwa) zajmuje 1. miejsce, Genadij Baranowicz (Litwa) zajmuje 2. miejsce, a Walerij Koczan (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
31 lipca 2011 – Ignace Galla (Francja) zajmuje 1. miejsce, Antoni Stasch (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Boris Jurkaitis (Litwa) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SIATKÓWKA HALOWA

3 sierpnia 2011 – Mik-sa Białoruś zajmuje 1. miejsce, SOKÓŁ Grodno Białoruś zajmuje 2. miejsce, a Promień Łotwa zajmuje 3. miejsce (mężczyźni) na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
3 sierpnia 2011 – Soleczniki (Litwa) zajmuje 1. miejsce w składzie Greta Baranowicz, Barbara Dudoit, Ewelina Kodis, Artura Kowaliowaite, Margarita Milkoto, Adele Sakalauskaite, Ewelina Więckiewicz, Beata Zaborowska, Trener - Andrej Więckiewicz, Walerij Koczan, Sokół Grodno (Białoruś) zajmuje 2. miejsce w składzie Katsiaryna Ablaratskaja, Olga Jursza, Ewa Kaśko, Tatiana Markiel, Walentyna Obuchowska, Alina Siedacz, Alina Urbanowicz, Anastazja Zańko, Trener - Walentyna Obuchowska, a Szkoła Sportowa Regionu Wileńskiego (Litwa) zajmuje 3. miejsce w składzie Ilona Dacewicz, Anna Gulbinowicz, Iwona Jasiukiewicz, Ewelina Łnosienko, Emilia Piragite, Renata Sinkiewicz, Kamilia Winckiewicz, Trener - Waldemar Szumski (kobiety) na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
4-6 sierpnia 2013 – Sokół Grodno (Białoruś) zajmuje 1. miejsce, KS "Polonia" Wilno zajmuje 2. miejsce, a Wiktoria Ukraina zajmuje 3. miejsce (kobiety) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)
4-6 sierpnia 2013 – "Promień" Dyneburg Łotwa zajmuje 1. miejsce, Sokół Grodno (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a ZKS na Litwie "Polonia" zajmuje 3. miejsce (mężczyźni) na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

 

SIATKÓWKA PLAŻOWA
Kobiety (open)
4 sierpnia 2011– Beata Zaborowka, Margarita Milkoto (Litwa) zajmują 1. miejsce, Tatiana Markiel (Białoruś), Jelena Jeremiejewa (Litwa) zajmują 2. miejsce, a Anna Gulbinowicz, Iwona Jasiukiewicz (Litwa) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
3-10 Sierpnia 2013 – Anna Gulbinowicz / Elena Jeremiejewa (Litwa) zajmują 1. miejsce, Małgorzata Sosna / Ilona Dacewicz (Litwa) zajmują 2. miejsce, a Alina Siedasz / Alina Urbanowicz (Białoruś) zajmują 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

Mężczyźni (do 50 lat)
4 sierpnia 2011 – Radosław Adamowicz, Oleg Czebialis (Litwa) zajmują 1. miejsce, Sergiusz Aplewicz, Dimitry Shapaval (Białoruś) zajmują 2. miejsce, a Artur Orłow, Dimitryj Kodis (Litwa) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
3-10 Sierpnia 2013 – Savostenok / Grzegorz Gricevicz (Litwa) zajmują 1. miejsce, Edgar Siktorov / Erik Barkowskij (Litwa) zajmują 2. miejsce, a Yury Audzeyenka / Andryievich Kiryl (Białoruś) zajmują 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

Mężczyźni (51-75 lat)
4 sierpnia 2011 – Salvadore Bajamontes, Laurent Mercier (Belgia) zajmują 2. miejsce, a Łukasz Porosa, Szymon Wierdak (Kanada) zajmują 2. miejsce, a Gregor Jacquemin, Thibaut Lejeune (Belgia) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
3-10 Sierpnia 2013 – Oleg Chebialis / Tomas Wilimas (Litwa) zajmują 1. miejsce, Sergejusz Rodin / Lukasz Gudas (Litwa) zajmują 2. miejsce, a Lukasz Porosa / Szymon Wierdak (Kanada) zajmują 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

Mężczyźni (76-100 lat)
3-10 Sierpnia 2013 – Jarosław Borkowski / Henryk Rusiecki (Litwa) zajmują 1. miejsce, Maciej Brzóska/ Jarosław Goj (Czechy) zajmują 2. miejsce, a Sergiej Dementchuk / Sergiej Zienkiewicz (Białoruś) zajmują 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

Mężczyźni (ponad 100 lat)
3-10 Sierpnia 2013 – Ryszard Plotkowski/ Mikołaj Ulatowski (Niemcy) zajmują 1. miejsce, Antoni Gotoweckij / Andrzej Rzeszowski (Litwa / Niemcy) zajmują 2. miejsce, a Antoni Pilarz / Henryk Rusiecki (Hiszpania / Litwa) zajmują 3. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

Pary Mieszane
3-10 Sierpnia 2013 – Brigita Kuncewicz / Andrzej Savostenok (Litwa) zajmują 1. miejsce,
Alina Siedacz / Lukasz Gudas (Białoruś/Litwa) zajmują 2. miejsce, Elena Jeremejewa / Grzegorz Gricewicz (Litwa) zajmują 3. miejsce, a Izabela Kufiva / Maciej Brzóska (Czechy) zajmują 4. miejsce na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

 

STRZELECTWO
Pistolet Pneumatyczny – 10 strzałów
Mężczyźni (+18 lat)
2 sierpnia 2011 – Emil Dyrcz (Austria) zajmuje 1. miejsce, Vadym Golovchenko (Ukraina) zajmuje 2. miejsce, a Mateusz Skowron (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SZACHY
Kobiety (19-49 lat)
1 sierpnia 2011 – Julia Lavonina (Rosja) zajmuje 1. miejsce, Uliana Kotlova (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Inna Grigorjewa (Rosja) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
1 sierpnia 2011 – Victoria Strongovsskaya (Rosja) zajmuje 1. miejsce, a Renata Lach (Kanada) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 18 lat)
1 sierpnia 2011 – Marek Kawulok (Czechy) zajmuje 1. miejsce, Oleg Gorbanovchii (Mołdawia) zajmuje 2. miejsce, a Pavel Chowaniok (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (19-49 lat)
1 sierpnia 2011 – Andrzej Dabrowski (Kanada) zajmuje 1. miejsce, Rafał Wanat (Hiszpania) zajmuje 2. miejsce, a Aleksander Romanyuk (Białoruś) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (50-59 lat)
1 sierpnia 2011 – Josef Czarnik (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Michael Mattern (Niemcy) zajmuje 2. miejsce, a Boguslaw Niemczewski (Stany Zjednoczone) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
1 sierpnia 2011 – Michał Reterski (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Alexander Maslovskiy (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Anatolii Kholodkov (Ukraina) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

SZERMIERKA
Szabla
Mężczyźni – Kategoria Młodzik
31 lipca 2011 – Bernard Witek (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Sophie Witek (Stany Zjednoczone) zajmuje 2. miejsce, a Bartłomiej Mancewicz oraz Mikołaj Mancewicz (Szwecja) zajmują 3. miejsca na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 20 lat)
31 lipca 2011 – Marek Podowski (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (21-35 lat)
31 lipca 2011 – Paul Pietrusiński (Kanada) zajmuje 1. miejsce, a Paweł Mancewicz (Szwecja) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
31 lipca 2011 – Zbigniew Pietrusiński (Kanada) zajmuje 1. miejsce, a Jerzy Czupreto (Białoruś) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Szpada
Mężczyźni – Kategoria Młodzik
31 lipca 2011 – Bernard Witek (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Bartłomiej Mancewicz (Szwecja) zajmuje 2. miejsce, a Sophie Witek (Stany Zjednoczone) oraz Mikołaj Mancewicz (Szwecja) zajmują 3. miejsca na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 20 lat)
31 lipca 2011 – Denis Nesterenko (Rosja) zajmuje 1. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (21-35 lat)
31 lipca 2011 – Paweł Mancewicz (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Przemysław Wolny (Włochy) zajmuje 2. miejsce, a Paul Pietrusiński (Kanada) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-49 lat)
31 lipca 2011 – Danuta Azman-Zieliński (Kanada) zajmuje 1. miejsce, a Jerzy Czupreto (Białoruś) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Floret
Kategoria Open
31 lipca 2011 – Paweł Mancewicz (Szwecja) zajmuje 1. miejsce, Przemysław Wolny (Włochy) zajmuje 2. miejsce, a Denis Nesterenko (Rosja) oraz Jerzy Czupreto (Białoruś) zajmują 3. miejsca na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

TENIS STOŁOWY
Pary Mieszane
3 sierpnia 2011 – Kamil Hajdrych (Wielka Brytania), Krisztina Szebeledi (Węgry) zajmują 1. miejsce, Ksystof Lescevski (Litwa), Eva Szebeledi (Węgry) zajmują 2. miejsce, a Dariusz Zurowski, Klaudia Szadkowska (Wielka Brytania) oraz Andrzej Stankiewicz, Joanna Jerominek (Niemcy) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (do 20 lat)
3 sierpnia 2011 – Aleksandra Jerominek (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Avelina Pietukhova (Rosja) zajmuje 2. miejsce, a Jolanta Niedoba (Czechy) zajmuje 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (36-50 lat)
3 sierpnia 2011 – Joanna Jerominek (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Natalli Vaitsekhovich (Białoruś) zajmuje 2. miejsce, a Irena Ondraszek (Czechy) oraz Nataliya Nagornyak (Ukraina) sklasyfikowane na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (+50 lat)
3 sierpnia 2011 – Nadiya Lyudkevych (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, Bogumila Mazur (Austria) zajmuje 2. miejsce, a Renata Wolska (Szwecja) oraz Małgorzata Zimna (Szwecja) sklasyfikowane na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Kobiety (debel)
3 sierpnia 2011 – Krisztina Szebeledi, Ewa Szebeledi (Węgry) zajmują 1. miejsce, Aleksandra Jerominek, Joanna Jerominek (Niemcy) zajmują 2. miejsce, a Avelina Pietukhova (Rosja), Ana Caraivan (Mołdawia) sklasyfikowane na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (do 20 lat)
3 sierpnia 2011 – Wiktor Wacht (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Jakub Janik (Kanada) zajmuje 2. miejsce, a Henryk Molinh (Czechy) oraz Ernest Dobryński (Litwa) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (21-35 lat)
3 sierpnia 2011 – Dariusz Zurowski (Wielka Brytania) zajmuje 1. miejsce, Kamil Hajdrych (Wielka Brytania) zajmuje 2. miejsce, a Ksystof Lescevski (Litwa) oraz Lukasz Zapala (Austria) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (36-50 lat)
3 sierpnia 2011 – Maciej Stefański (Niemcy) zajmuje 1. miejsce, Vilem Niedoba (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Andrzej Stankiewicz (Niemcy) oraz Henryk Grysko (Niemcy) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (+60 lat)
3 sierpnia 2011 – Michal Reterski (Stany Zjednoczone) zajmuje 1. miejsce, Pawel Widenka (Czechy) zajmuje 2. miejsce, a Siegmund Schmidt (Niemcy) oraz Adam Zimny (Szwecja) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)
Mężczyźni (debel)
3 sierpnia 2011– Andrzej Stankiewicz (Niemcy), Jan Klemendorf (Stany Zjednoczone) zajmują 1. miejsce, Lukasz Zapala (Austria), Dariusz Zurowski (Wielka Brytania) zajmują 2. miejsce, a Kamil Hajndrych, Maciej Nakielski (obaj Wielka Brytania) oraz Józef Kozłowski, Boris Jurkaitis (obaj Litwa) sklasyfikowani na 3-4. miejscu na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

TURNIEJ RODZINNY

8 sierpnia 2013 – Andrzej Michalski, Laura Michalski, Veronika Michalska, Piotr Michalski (Czechy) zajmują 1. miejsce, Andrzej Krygowski, Klaudia Kulmacz, Patrycja Zielińska (Kanada) zajmują 2. miejsce, a Gabriela Ćmiel, Leon Ćmiel, Lukasz Ćmiel, Daniela Ćmiel (Czechy) zajmują 3. miejsce w klasyfikacji turnieju rodzinnego na XVI Światowych Igrzyskach Polonijnych, Kielce (Polska)

WĘDKARSTWO
5 sierpnia 2011 – Yori Oleksowski (Ukraina) zajmuje 1. miejsce, a Denis Nesterenko (Rosja) zajmuje 2. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)

ŻEGLARSTWO
Klasa Omega
1-2 sierpnia 2011 – Chelsea Rembisz, Zenon Rembisz, Kazimierz Zagozda (Kanada) zajmują 1. miejsce, Michal Gasiorowicz, Bogumiła Mazur, Herta Schoen, Dawid Sip (Austria) zajmują 2. miejsce, a Roman Pazdro (Holandia) oraz Andrzej Ziółkowski (Niemcy) i Marek Ziółkowski (Kanada) zajmują 3. miejsce na XV Światowych Igrzyskach Polonijnych we Wrocławiu (Polska)