Młodzież salezjańska

A A A

Każdego roku Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej (SALOS RP) bierze udział w Światowych (Europejskich) Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej. Dotychczas igrzyska odbyły się 21 razy. Trzy razy igrzyska w Warszawie organizowała Salezjańska Organizacja Sportowa Rzeczypospolitej Polskiej.

I EIMS Gozo (Malta)
16 Kwiecień 1990 r - 20 Kwiecień 1990 r
II EIMS Barcelona (Hiszpania)
24 Czerwiec 1991 r - 29 Czerwiec 1991 r
III EIMS Genua (Włochy)
28 Kwiecień 1992 r - 3 Maj 1992 r
IV EIMS Lubliana (Słowenia)
27 Kwiecień 1993 r - 2 Maj 1993 r
V EIMS La Valetta (Malta)
27 Kwiecień 1994 r - 1 Maj 1994 r
VI EIMS Lizbona (Portugalia)
26 Kwiecień 1995 r - 1 Maj 1995 r
VII EIMS Catania (Sycylia)
27 Kwiecień 1996 r - 1 Maj 1996 r
VIII EIMS Warszawa (Polska),
30 Kwiecień 1997 r - 5 Maj 1997 r
IX EIMS Piemont: Alba, Asti, Biella, Cuneo, Fossano, Novara, Rivo- li, Turyn (Włochy)
29 Kwiecień 1998 r - 4 Maj 1998 r
X EIMS Valencja (Hiszpania)
6 Kwiecień 1999 r - 11 Kwiecień 1999 r
XI EIMS Madryt (Hiszpania)
30 Kwiecień 2000 r - 5 Maj 2000 r
XII ŚIMS Warszawa (Polska)
28 Kwiecień 2001 r - 3 Maj 2001 r
XIII ŚIMS Catania (Sycylia)
26 Kwiecień 2002 r - 1 Maj 2002 r
XIV ŚIMS Zagrzeb (Chorwacja)
26 Kwiecień 2003 r - 1 Maj 2003 r
XV ŚIMS Rimini (Włochy)
29 Kwiecień 2004 r - 4 Maj 2004 r
XVI ŚIMS Warszawa (Polska)
29 Kwiecień 2005 r - 4 Maj 2005 r
XVII ŚIMS Zagrzeb (Chorwacja)
30 Kwiecień 2006 r - 5 Maj 2006 r
XVIII ŚIMS Duisburg/Essen (Niemcy)
26 Kwiecień 2007 r - 1 Maj 2007 r
XIX ŚIMS Lublana (Słowenia)
26 Kwiecień 2008 r - 1 Maj 2008 r
XX ŚIMS Ostrawa (Czechy) - część I
30 Kwiecień 2009 r - 3 Maj 2009 r
XX ŚIMS Zagrzeb (Chorwacja) - część II
28 Maj 2009 r - 1 Czerwiec 2009 r
XXII ŚIMS Kraków (Polska) Światowe Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej
28 Kwiecień 2012 r - 3 Maj 2012 r

EIMS - Europejskie Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej
ŚIMS - Światowe Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej

PIŁKA NOŻNA
30 kwietnia-5 maja 1997 – Oratorium Łódz w składzie Mariusz Błaszczyk, Grzegorz Bukowski, Łukasz Bystrosz, Michał Gierek, Maciej Kabziński, Marcin Keller, Robert Kozłowski, Mariusz Kulikowski, Grzegorz Kuliński, Krzysztof Miedziński, Rafał Olszewski, Piotr Perdas, Sebastian Przezorski, Mariusz Puchalski, Łukasz Zajdel, Trener: Paweł Pietrala zajmuje 5. miejsce w kategorii starszych na VIII Europejskich Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
30 kwietnia-5 maja 2000 – SL Bydgoszcz w składzie Paweł Kitowski, Piotr Kitowski, Andrzej Ciepłuch, Tomasz Górski, Adam Sadecki, Michał Czeszewski, Michał Kaiser, Trener-Janusz Kochański zajmują 4. miejsce w kategorii młodszych na XI Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Madryt (Hiszpania)
28 kwietnia-3 maja 2001 – SL Bydgoszcz w składzie Łukasz Należyty, Tomasz Górski, Michał Czeszewski, Marcin Zużydło, Krystian Floraszak, Dariusz Drychta, Daniel Nowicki, Paweł Kanik, Damian Jaszczewski, Radosław Matyskiewicz, Radosław Zużyło, Trener-Aleksander Bartkowiak zajmują 2. miejsce w kategorii młodszych na XII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
29 kwietnia-4 maja 2005 – SL Bydgoszcz w składzie Łukasz Zapała, Marcin Nowak, Damian Langner, Łukasz Witulski, Mateusz Triebler, Adam Świstek Piotr Klimczewski, Piotr Niedbalski, Paweł Handke, Paweł Zieliński, Trenerzy-Tomasz Robacki, Marek Antkowiak zajmują 1. miejsce w kategorii młodszych chłopców na XVI Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – LS Salos Nowa Huta Kraków zajmuje 3. miejsce, a LS Salos Suwałki zajmuje 4. miejsce w kategorii starszych na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – LS Salos Szczecin zajmuje 1. miejsce, a SCS Amico Lubin zajmuje 5. miejsce w kategorii młodszych na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)

SIATKÓWKA
28 kwietnia-3 maja 2001 – Salos Ostróda zajmuje 4. miejsce w kategorii starszych chłopców na XII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
28 kwietnia-3 maja 2001 – Oratorium Łódź w składzie: Małgorzata Ciećko, Kamila Dyksa, Agnieszka Dziworska, Agnieszka Gralak, Małgorzata Jędrzejczyk, Dorota Kajszczarek, Joanna Paradowska, Magdalena Paradowska, Magdalena Racz, Agnieszka Szwaba, Karolina Zuzankiewicz, Trener: Marek Krzaczyński zajmuje 5. miejsce w kategorii starszych dziewcząt na XII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
28 kwietnia-3 maja 2001 – Salos Ostróda w składzie: Patryk Czarnowski, Łukasz Skrzypczyński, Marcin Krześniak, Marcin Wiktorowicz, Wojciech Szewczyk, Krzysztof Pośpiech, Michał Michalak, Jakub Michalak, Łukasz Filiczkowski, Piotr Wasilewicz, Trener Marek Dudka zajmuje 1. miejsce w kategorii młodszych chłopców na XII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
28 kwietnia-3 maja 2001 – Salos Ostróda zajmuje 7. miejsce w kategorii młodszych dziewcząt na XII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
26 kwietnia-1 maja 2002 – Salos Ostróda w składzie: Kamil Gołębiewski, Adam Łukasik, Łukasz Skrzypczyński, Wojciech Szewczyk, Michał Michalak, Łukasz Filiczkowski, Marcin Wiktorowicz, Patryk Czarnowski, Łukasz Tański, trener Tomasz Brzeski zajmuje 1. miejsce w kategorii starszych chłopców na XIII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Catania (Włochy)
26 kwietnia-1 maja 2002 – Salos Ostróda zajmuje 2. miejsce w kategorii młodszych dziewcząt na XIII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Catania (Włochy)
26 kwietnia-1 maja 2003 – Salos Ostróda zajmuje 1. miejsce w kategorii starszych chłopców a XIV Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Zagrzeb (Chorwacja)
29 kwietnia-4 maja 2005 – Salos Ostróda w składzie: Arkadiusz Sółkowski, Adam Licznerski, Przemysław,Kupibida, Bartłomiej Białas, Mateusz Dembkowski, Michał Lingo, Adrian Ociepski, Paweł Żarkiewicz, Paweł Aniśko zajmuje 1. miejsce w kategorii starszych chłopców a XVI Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Warszawa (Polska)
29 kwietnia-1 maja 2012 – SL Salos Kraków zajmuje 1. miejsce, SL Salos Kalina Lublin zajmuje 2. miejsce, SL Salos Cortile Kielce zajmuje 3. miejsce w kategorii starszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-1 maja 2012 – SL Salos Kalina Lublin zajmuje 1. miejsce, SL Salos Staniątki zajmuje 2. miejsce, SL Salos Kraków zajmuje 3. miejsce, a SL Salos Cortile Kielce zajmuje 5. miejsce w kategorii młodszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Ostróda zajmuje 1. miejsce, SL Salos Cortile Kielce zajmuje 2. miejsce, SL Salos Płock zajmuje 3. miejsce w kategorii starszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Ostróda zajmuje 1. miejsce, SL Salos Dobieszczyzna zajmuje 2. miejsce, a SCS Amico Lubin zajmuje 3. miejsce w kategorii młodszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)

KOSZYKÓWKA
26 kwietnia-1 maja 2002 – Oratorium Łódź w składzie: Adam Jerzykowski, Cezary Kabaciński, Dorian Więzowski, Jarosław Bociek, Łukasz Piąstka, Łukasz Rawicki, Maciej Kaczorowski, Marcin Skrzyński, Paweł Wojdera, Sebastian Szymański, Wojciech Lewaciak, Trener: Jakub Urbanowicz zajmuje 2. miejsce w kategorii młodszych chłopców na XIII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Sycylia (Włochy)
26 kwietnia-1 maja 2003 – Oratorium Łódź w składzie: Adam Jerzykowski, Dorian Więzowski, Jarosław Bociek, Kacper Nowowiejski, Krystian Szubert, Łukasz Piąstka, Maciej Tarasiuk, Michał Pluskota, Tomasz Sobczak, Wojciech Lewaciak, Trener: Jakub Urbanowicz zajmuje 4. miejsce w kategorii starszych chłopców na XIV Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Zagrzeb (Chorwacja)
29 kwietnia-4 maja 2004 – Oratorium Łódź w składzie: Adam Jerzykowski, Cezary Kabaciński, Krystian Szubert, Maciej Tarasiuk, Marcin Skrzyński, Michał Pluskota, Paweł Wojdera, Sebastian Szymański, Wojciech Lewaciak, Trener: Jakub Urbanowicz zajmuje 5. miejsce w kategorii starszych chłopców na XV Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Rimini (Włochy)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Czaplinek zajmuje 2. miejsce, a SL Salos Słupsk zajmuje 5. miejsce w kategorii starszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Słupsk zajmuje 1. miejsce w kategorii młodszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Łódź Św. Teresa zajmuje 2. miejsce, a SL Salos Świętochłowice zajmuje 4. miejsce w kategorii starszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – SL Salos Skawa zajmuje 6. miejsce w kategorii młodszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)

TENIS STOŁOWY
26 kwietnia-1 maja 2003 – Monika Bujnowska (Salos Ostróda) zajmuje 4. miejsce w singlu w kategorii starszych dziewcząt na XIV Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Zagrzeb (Chorwacja)
26 kwietnia-1 maja 2003 – Aleksandra Czarnecka (Salos Ostróda) zajmuje 4. miejsce w singlu w kategorii młodszych dziewcząt na XIV Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Zagrzeb (Chorwacja)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Marta Banaszek (SL Salos Płock) zajmuje 1. miejsce, Ewelina Karczewska (SLA Salos Suwałki), a Aleksandra Widyńska (SL Salos Płock) zajmuje 3. miejsce w singlu w kategorii starszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Marek Zięba (SL Salos Kalina Lublin) zajmuje 1. miejsce, a Michał Cichocki (SL Salos Dzierżoniów) zajmuje 3. miejsce w singlu w kategorii starszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Marta Banaszek, Aleksandra Widyńska (SL Salos Płock) zajmują 2. miejsce, a Ewelina Karczewska, Ewelina Bobrowska (SLA Salos Suwałki) zajmują 3. miejsce w deblu w kategorii starszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Marek Zięba, Adrian Truchel (SL Salos Kalina Lublin) zajmują 1. miejsce, Maciej Wasyłeczko, Piotr Partyka (SL Salos Przemyśl) zajmują 2. miejsce, a Michał Cichocki, Maciej Kościak (SL Salos Dzierżoniów) zajmują 3. miejsce w deblu w kategorii starszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Magdalena Podlewska (SL Salos Suwałki) zajmuje 1. miejsce, a Monika Opanowska (SL Salos Suwałki) zajmuje 3. miejsce w singlu w kategorii młodszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Maciej Kościak (SL Salos Dzierżoniów) zajmuje 1. miejsce w singlu w kategorii młodszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Monika Opanowska, Angelika Tomaszewska (SL Salos Suwałki) zajmują 1. miejsce, Magdalena Podlewska (SL Salos Suwałki), Vanesa Antolova (Czechy) zajmują 2. miejsce, a Małgorzata Kosecka, Kinga Stanisławska (SL Salos Chojnice) zajmują 3. miejsce w deblu w kategorii młodszych dziewcząt na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)
29 kwietnia-2 maja 2012 – Adam Okoński, Radosław Lipiński (SL Salos Płock) zajmują 7. miejsce w deblu w kategorii młodszych chłopców na XXII Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej, Kraków (Polska)