Kolarstwo

Wicemistrzostwo świata na kolarskich MŚ w Richmond
Michał Kwiatkowski został wicemistrzem świata w drużynowej jeździe na czas elity mężczyzn na 38,8 kilometrowej trasie jadąc w drużynie Etixx-Quick Step wraz z (Yves Lampaert, Niki Terpstra, Rigoberto Urán, Tom Boonen, Tony Martin).
2015-09-20
"Peleton Tour de Pologne"
3 września w Centrum Olimpijskim odbędzie się wernisaż prac Ireneusza Chmurzyńskiego "Peleton Tour de Pologne". W wydarzeniu wezmą udział między innymi autor wystawy oraz dyrektor Tour de Pologne Czesław Lang.
2015-09-01
Notatka z życia: Tadeusz Mytnik
Dziś swoje 66. urodziny obchodzi Tadeusz Mytnik. Polski kolarz torowy i szosowy urodził się 13 sierpnia 1949 roku w Nowicach.
2015-08-13
Trzecie złoto na kolarskich ME!
Alan Banaszek zdobył dla Polski trzeci tytuł mistrza Europy.
2015-08-09
Złotko do złotka na ME!
Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv) zdobyła drugi złoty medal dla biało-czerwonych w szosowych Mistrzostwach Europy, wygrywając wyścig ze startu wspólnego orliczek. Wyprzedzając Włoszkę Ilarię Sanguineti i Holenderkę Thalitę de Jong.
2015-08-08
Symbioza... i ślepy los
Upalny majowy dzień, uczniowie w szkole, lekcja algebry w pełni, na tablicy jakieś pierwiastki, czy potęgi, okna pootwierane, wpada przez nie świeże powietrze, trochę zapachów kuchennych z okolicznych domów...
2015-07-28
30. Tour de Pologne dla Lisa
Już niedługo ruszy kolejna edycja wyścigu Tour de Pologne. Tymczasem dziś mijają dokładnie 42. lata od zwycięstwa Lucjana Lisa w tym elitarnym wyścigu.
2015-07-21
Srebro wśród elit na IE w Baku!
Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebrny medal na I Igrzyskach Europejskich w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet. To drugi medal dla kolarskiej reprezentacji Polski, po brązie Mai Włoszczowskiej.
2015-06-20
Historyczny brąz na I Igrzyskach Europejskich w Baku
Maja Włoszczowska zdobyła historyczny pierwszy dla reprezentacji Polski medal podczas I Igrzysk Europejskich w Baku. W wyścigu MTB XC zajmując 3. miejsce.
2015-06-14
Campione del mondo
W dniach od 27 sierpnia do 7 września 1985 roku we włoskiej miejscowości Giavera del Montello odbyły się 58. Mistrzostwa Świata w Kolarstwie Szosowym. Wyścig ten stałe wpisał się w historię polskiego sportu.
2015-06-03
Wydarzyło się: Stanisław Królak wygrał Wyścig Pokoju
W zeszłym tygodniu, 15 maja, obchodziliśmy 59. rocznicę pierwszego polskiego zwycięstwa w Wyścigu Pokoju. W trykocie lidera na metę ostatniego etapu w Pradze wjechał Stanisław Królak.
2015-05-18
Wydarzyło się: rusza Wyścig Pokoju
30 kwietnia 1950 roku rozpoczęła się trzecia edycja wielkiego międzynarodowego wyścigu kolarskiego. Pierwsze dwie edycje odbywały się pod nazwą Wyścig Warszawa - Praga, natomiast kolejna przyjęła nazwę Wyścig Pokoju.
2015-05-04
Polak zwycięzcą Wyścigu Pokoju
Maj 1956 roku okazał się bardzo szczęśliwy dla polskiego kolarstwa. Otóż właśnie wtedy pierwszy Polak, a był nim Stanisław Królak został zwycięzcą Wyścigu Pokoju.
2015-04-22
Na równi z mężczyznami
Rzadko się zdarza, by w rywalizacji sportowej mężczyzn wygrywała kobieta, ale tak czasem się zdarzało, gdy na starcie kolarskiej rywalizacji stawała Karolina Kocięcka.
2015-04-21
Zmarł wicemistrz olimpijski
Zmarł wicemistrz olimpijski, a także dwukrotny medalista w jeździe drużynowej na czas.
2015-01-29
Czy wiesz, że: pierwsza edycja Tour de Pologne
Czy wiesz, że rozegrana w dniach 7-11 września 1928 roku pierwsza edycja wyścigu Tour de Pologne nosiła wówczas nazwę I Biegu Kolarskiego dookoła Polski.
2015-01-25
Wychowawca mistrza
100. lat temu w Krakowie urodził się Władysław Wandor.
2014-11-23
Urodziny dwóch kolarzy
19 listopada przyszło na świat dwóch znakomitych kolarzy - Wacław Wójcik i Zenon Czechowski.
2014-11-22
Złoto w kolarstwie torowym!
Eugenia Bujak (BTC City Ljubljana) została mistrzynią Europy w kolarstwie torowym, na torze w Baie-Mahault na Gwadelupie (Francja)
2014-10-17
Michał Kwiatkowski mistrzem świata!
Michał Kwiatkowski (Omega Pharma-Quick-Step Cycling Team) został mistrzem świata elity w kolarskim wyścigu ze startu wspólnego w hiszpańskiej Ponferradzie.
2014-09-28
Agnieszka Skalniak medalistką MŚ
Agnieszka Skalniak, na co dzień reprezentująca KK Tramwajarz Łódź, została brązową medalistką mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego.
2014-09-26
Notatka z życia: Kolarz kompletny
Był jednym z najbardziej utytułowanych polskich kolarzy. Zdobywał medale igrzyska olimpijskich i mistrzostw świata, triumfował w Wyścigu Pokoju i Tour de Pologne.
2014-09-25
Dzień pełen sukcesów
21 września to szczęśliwa data dla polskiego kolarstwa. Dlaczego?
2014-09-21
Kwiatkowski nadzieją lepszego jutra
Właśnie rozgrywa się 101. edycja jednego z najbardziej prestiżowych wyścigów kolarskich świata - Tour de France 2014. To dobry moment, by przypomnieć jak w tych elitarnych zawodach spisywali się biało-czerwoni.
2014-07-19
Zaskakująca śmierć mistrza świata
Joachim Halupczok, pseudonim "Achim", należał do grona najbardziej utalentowanych kolarzy w Polsce.
2014-05-03
Historia wyścigów kolarskich w Belgii
Wyścigi kolarskie to zdecydowanie jeden z najbardziej popularnych sportów w Belgii. To także sport, w którym Belgia może być zaliczania do supermocarstw świata.
2014-03-07
Zapomniane bohaterki
Jazda na rowerze to dyscyplina dostępna dla prawie każdego. Jest to sport znany od najmłodszych lat. Jednak początkowo wyłączność mieli mężczyźni.
2014-01-08
Notatka z życia: Janusz Kotliński
Urodził się dokładnie 67 lat temu. Na swoim koncie ma liczne tytuły, z tym najważniejszym - tytułem mistrza świata w kolarstwie torowym na czele.
2013-12-19
"Niedokończona historia" (część I)
Polscy kolarze w latach 70. odnosili wielkie sukcesy w wyścigach na całym świecie. Każde dziecko w naszym kraju znało nazwiska takich sportowców jak Ryszard Szurkowski czy Stanisław Szozda.
2013-11-19
Notatka z życia: Cezary Zamana
Od dziesięciu lat wyścigu Tour de Pologne nie wygrał żaden Polak. Ostatnim, któremu udała się ta sztuka, był Cezary Zamana, który w 2003 r. okazał się najlepszy w klasyfikacji generalnej.