Aktualności

Wspaniały triumf na MŚ w biathlonie!
Wspaniałe informacje napłynęły z Mistrzostw Świata w biathlonie z Kontiolahti Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal w biegu sprinterskim na 7,5 km, przegrywając jedynie z Francuzką Marie Dorin Habert.
2015-03-07
Zmarł zasłużony trener dla wielkopolskiej piłki
4 marca 2015 roku po ciężkiej chorobie w Poznaniu zmarł w wieku 68 lat Wojciech Wąsikiewicz. Szkoleniowiec Dyskobolii Grodzisk Wielkopolski, Sokoła Pniewy, Warty Poznań, Amiki Wronki, Lecha Poznań, Lechii/Olimpii Gdańsk, Petrochemii Płock, Arki Gdynia
2015-03-05
Mateusz Widłak Prezydentem European Amputee Football Federation!
Podczas odbywającego się w Dublinie kongresu założycielskiego European Amputee Football Federation na prezydenta tej, wspieranej przez UEFA, organizacji wybrany został prezes Stowarzyszenia "Amp Futbol" Mateusz Widłak.
2015-03-03
Brązowy medal na dużej skoczni!
Kamil Stoch, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro wywalczyli brązowy medal w konkursie drużynowym na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Falun.
2015-02-28
Zmarł Bohdan Wacław Tomaszewski
Dziennikarstwo sportowe poniosło, kolejną stratę. 27 lutego 2015 roku zmarł Bohdan Wacław Tomaszewski przedwojenny wicemistrz Polski juniorów w tenisie ziemnym. Był uznawany za legendę i symbol polskiego dziennikarstwa sportowego.
2015-02-27
Rozstrzygnięcie konkursu
Kilka dni temu zakończył się konkurs na naszym portalu. Czas na jego rozstrzygnięcie.
2015-02-26
Odszedł bronić bram Niebios
W Wałbrzychu w środę po południu zmarł w wieku 74 lat Marian Szeja. Wychowanek Unii Kędzierzyn, a następnie bramkarz Thoreza Wałbrzych, Zagłębia Wałbrzych z którym święcił awans do ekstraklasy.
2015-02-26
SportowaHistoria.PL w radiu
Dziennikarze portalu byli gośćmi programu "Strefa Sportu".
2015-02-24
Drakula był Polakiem. I wszyscy inni też.
Tropienie śladów polskości to nasze narodowe hobby. Uwielbiamy odkrywać, że "nasi" dotarli dalej, odkryli wcześniej, osiągnęli więcej. Adam Węgłowski udowadnia, że zaskakująco często tak właśnie było!
2015-02-23
Historyczny medal w sztafecie sprinterskiej!
Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec zapisały się kronikach historii sportu, po fantastycznym biegu w sztafecie sprintu techniką dowolną - 6x1,2 km zdobyły brązowy medal na Mistrzostwach Świata w Falun.
2015-02-22
Srebrna Kinga Mitoraj
Wczoraj w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km, podczas mistrzostw świata w Raubiczach Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) została Wicemistrzynią Świata Juniorek.
2015-02-20
Elbląskie środowisko żegna wybitną postać
16 lutego 2015 roku zmarła Marianna Biskup, wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy oraz Świata weteranów w lekkiej atletyce.
2015-02-18
Zmarła legenda polskiego hokeja
W niedzielę w wieku 82 lat, zmarł Józef Kurek, legenda polskiego hokeja.
2015-02-16
Srebro do srebra podczas ZU!
Wczoraj Piotr Janosz wywalczył srebrny medal w Sierra Nevada podczas Zimowej Uniwersjady. Tym samym nasz snowboardzista zdobył dla naszego kraju na tej imprezie dziesiąty krążek.
2015-02-14
Kolejne srebro podczas ZU!
Mamy kolejny srebrny medal w narciarstwie alpejskim, podczas Uniwersjady w Granadzie, tym razem srebrną medalistą została Sabina Majerczyk w slalomie gigancie.
2015-02-12
Śmierć wychowanka Energetyka Łódź
Z piątku na sobotę zmarł Adam Grad wychowanek Energetyka Łódź, piłkarz wielu polskich klubów m. in. ŁKS-u Łódź, Olimpii Poznań, Lechii/Olimpii Gdańsk, Sokoła Tychy, Jagiellonii Białystok, Korony Kielce.
2015-02-08
Tragiczna śmierć siatkarzy Karpaty Krosno
Wczoraj w godzinach wieczornych doszło do wypadku we wsi Mokrzyska (woj. małopolskie) na autostradzie A4. Zgięli dwaj siatkarze II-ligowej drużyny Karpaty Krosno 21-letni Dariusz Zborowski i 20-letni Kamil Maj.
2015-02-07
Srebrny medal w supergigancie podczas ZU
Karolina Chrapek wczoraj została wicemistrzynią Zimowej Uniwersjady w Sierra Nevada, to drugi z rzędu medal w supergigancie.
2015-02-07
Nie żyje Henryk Cegielski
W wieku 69 lat w środę wieczorem zmarł Henryk Cegielski koszykarz Lecha Poznań oraz wieloletni kapitan reprezentacji Polski.
2015-02-06
Konkurs portalu SportowaHistoria.PL
Po dłuższej przerwie wracamy do Was z kolejnym konkursem.
2015-02-05
Zmarła legenda kieleckiej lekkiej atletyki
Nie żyje Adam Jóźwik wielokrotny mistrz i rekordzista okręgu w skoku o tyczce, zasłużony trener, działacz i sędzia, legenda kieleckiej lekkiej atletyki.
2015-02-03
Najlepsi wśród sportowców niepełnosprawnych
W piątek 30 stycznia 2015 roku, na wielkiej Gali Sportu Lubuskiego w wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji - Drzonków w Zielonej Górze, podsumowane zostały wyniki 52. plebiscytu na najpopularniejszych i najlepszych sportowców Ziemi Lubuskiej w 2014 roku.
2015-02-03
Śmierć reprezentanta Polski
2 lutego 2015 roku zmarł 45-krotny reprezentant Polski, obrońca, wychowanek Polonii Bydgoszcz, a także zawodnik ŁKS-u Łódź i Odry Opole.
2015-02-02
Polska na trzecim miejscu!
Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze w piłce ręcznej.
2015-02-01
Srebrny medal w biathlonie na ME!
Weronika Nowakowska-Ziemniak zajmuje 2. miejsce w sprincie na dystansie 7,5 km na Mistrzostwach Europy w Otepää (Estonia).
2015-01-31
Super Bowl w Polsce!
Już w niedzielę 1 lutego na University of Phoenix Stadium w Arizonie odbędzie się wielki finał National Football League (NFL) - XLIX Super Bowl. Mecz poprzedzi premiera w HBO filmu Niepowstrzymani, który opowiada o futbolu amerykańskim w Polsce.
2015-01-29
Zmarł wicemistrz olimpijski
Zmarł wicemistrz olimpijski, a także dwukrotny medalista w jeździe drużynowej na czas.
2015-01-29
Dzieje łódzkiego sportu
W dniu 28 stycznia 2015 roku (środa) o godz. 17.00 Muzeum Miasta Łodzi - Oddział Sportu i Turystyki zaprasza do Sali Lustrzanej w Pałacu Poznańskich na promocję książki
2015-01-26
Srebrny medal na HMME w hokeju na trawie!
Młodzieżowa reprezentacja Polski (U-21) kobiet w hokeju na trawie powróci z Pragi ze srebrnym medalem Halowych Młodzieżowych Mistrzostw Europy.
2015-01-26
Brąz w short tracku na ME!
Znakomicie spisała się w biegu na 500 m Patrycja Maliszewska (Juvenia Białystok) podczas wielobojowych Mistrzostw Europy w short tracku w Dordrechcie. Nasza zawodniczka zajęła trzecie miejsce (43,571).