Olimpijczycy w Telewizji Republika w nowym programie "3.2.1. Start"
Od 5 sierpnia br. przez sześć tygodni, w każdy piątek o 18.30 w programie będą rozmawiać o sukcesie, doskonaleniu, prawdziwej drodze na szczyt, a także szansach jakie tworzy dla sportu system państwa i finansowania sportu.
Odeszła Agata Karczmarek
Wczoraj w nocy, w wieku 53 lat, odeszła Agata Kaczmarek, rekordzistka Polski w skoku w dal. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą.
2016-07-19
Kolejne medale na ME U-18
Dwa medale zdobyły polskie sztafety na zakończenie inauguracyjnej odsłony mistrzostw Europy do lat 18 - srebro wywalczyły panie, a brąz panowie.
2016-07-17
Historyczny medal Klaudii Adamek
Klaudia Adamek zdobywając brąz w biegu na 100 metrów została pierwszą w historii polskiej lekkoatletyki medalistką mistrzostw Europy do lat 18 - zawodniczka z Piły uzyskała czas 11.82.
2016-07-16
Historia Przeworskiego Sportu 1893-201
Zapraszamy na otwarcie wystawy "Historia przeworskiego sportu 1893-2015&8243; w najbliższy piątek, 15 lipca 2016 r. o godz. 19.00.
2016-07-14
Jędrzejczyk obroniła pas!
Po nieprawdopodobnej pięciorundowej walce polska mistrzyni UFC wagi słomkowej Joanna Jędrzejczyk (12-0 MMA, 6-0 UFC) obroniła pas.
2016-07-09
Srebrna Zofia
Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) została wicemistrzynią Europy w windsurfingowej klasie RS:X.
2016-07-09
Złotko do złotka na ME
Po pierwszy z nich sięgnęła Anita Włodarczyk. Polska rekordzistka świata poprawiała się z próby na próbę. Zaczęła od wyniku 72.82, a skończyła na 78.14!
2016-07-08
Nie żyje Gerard Wołodźko
Polski Związek Lekkiej Atletyki z żalem informuje, że 2 lipca w wieku 82 lat zmarł Gerard Wołodźko - działacz sportowy, trener, propagator lekkiej atletyki w Otwocku.
2016-07-05
Henryk Synoracki mistrzem Europy
Henryk Synoracki (PKMLOK Poznań) wywalczył w Chodzieży kolejny złoty medal ME, tym razem w klasie 0-175.
2016-06-20
50 medali ME niepełnosprawnych lekkoatletów
W Grosseto zakończyły się siedmiodniowe mistrzostwa Europy zawodników niepełnosprawnych, Polacy z dorobkiem 50 medali uplasowali się na trzeciej pozycji, za Rosją i Wielką Brytanią.
2016-06-19
Brąz w siatkówce plażowej
Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) zdobyli w szwajcarskim Biel/Bienne brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
2016-06-06
Zmarł Andrzej Niemczyk
W czwartek w wieku 72 lat zmarł Andrzej Niemczyk, wybitny trener siatkarski. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy - w 2003 i 2005 roku.
2016-06-02
Zmarł Krystian Rempała
W szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł 18-letni żużlowiec Krystian Rempała. Zawodnik Unii Tarnów uległ wypadkowi podczas meczu ekstraligi z ROW Rybnik 22 maja.
2016-05-29
"Złoci Pistoleciarze" z Hanoweru
W dniach 7-13 maja 2016 w Hanowerze - Niemcy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Startowały rekordowo 42 reprezentacje z całego Świata, razem 173 zawodników, w tym 10 zawodników z Polski.
2016-05-18
Zmarł Władysław Kwiatkowski
Po długiej chorobie w wieku 85 lat zmarł trener Władysław Kwiatkowski, absolwent warszawskiej AWF, przez wiele lat związany z klubem AZS Łódź.
2016-05-17
Igrzyska za drutami
Zapraszamy na wystawę "Igrzyska za drutami" która została otwarta w opolskiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
2016-04-29
Medalowo podczas ME w judo
Złoto drużyny kobiet i brąz dla męskiego zespołu. Indywidualnie polscy judocy i judoczki nie zaprezentowali się najlepiej.
2016-04-25
Historyczne zwycięstwo w Orlen Warsaw!
Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) sześciokrotny mistrz Polski na długich dystansach wynikiem 2:11.54 zwyciężył na dystansie 42 km 195 m zostając mistrzem Polski, a także zwycięzcą czwartej edycji Orlen Warsaw Marathon.
2016-04-24
Czwarte miejsce Resovii w Final Four
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali z Cucine Lube Civitanova 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15) w meczu o trzecie miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie.
2016-04-17
Historia krośnieńskiego sportu żużlowego
Muzeum Podkarpackie w Krośnie od kwietnia do czerwca 2016 r. będzie prezentowało wystawę poświęcona historii sportu żużlowego w Krośnie.
2016-04-13
Nie żyje Henryk Średnicki
Zmarł jedyny polski mistrz świata amatorów w boksie Henryk Średnicki.
2016-04-10
Muzeum Miejskie w Zabrzu prowadzi zbiórkę eksponatów
Muzeum Miejskie w Zabrzu od kilku lat prowadzi badania na temat dziejów zabrzańskiego sportu. Badania te zaowocują już wkrótce przygotowaniem dużej, stałej wystawy, prezentującej w sposób przekrojowy historię sportu i ruchu sportowego
2016-04-05
Zmarł Edmund Piątkowski
Polski Związek Lekkiej Atletyki z ogromnym bólem informuje, że 28 marca w wieku 80 lat zmarł Edmund Piątkowski - mistrz Europy i rekordzista świata w rzucie dyskiem, jeden z najwybitniejszych lekkoatletów Wunderteamu.
2016-03-29
Arcymistrzowie. Złota era polskich szachów
"Mało kto pamięta, że przedwojenna Polska była potęgą szachową. W 1930 roku nasza reprezentacja zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Hamburgu. "Bombenmannschaft" - tak określała polską drużynę niemiecka prasa.