ISSN
Sportowa Historia

Biathlon

Czy wiesz, że: olimpijski medal zlicytowany na rzecz młodego biathlonisty
Czy wiesz, że Tomasz Sikora zlicytował swój medal olimpijski? Dochód z akcji został przeznaczony na leczenie nastoletniego biathlonisty.
2015-11-01
Historyczne początki biathlonu
Od starożytnych środków transportu do nowoczesnego Pucharu Świata w biathlonie.
2015-03-27
Wspaniały triumf na MŚ w biathlonie!
Wspaniałe informacje napłynęły z Mistrzostw Świata w biathlonie z Kontiolahti Weronika Nowakowska-Ziemniak zdobyła srebrny medal w biegu sprinterskim na 7,5 km, przegrywając jedynie z Francuzką Marie Dorin Habert.
2015-03-07
Srebrna Kinga Mitoraj
Wczoraj w biegu indywidualnym na dystansie 12,5 km, podczas mistrzostw świata w Raubiczach Kinga Mitoraj (BKS WP Kościelisko) została Wicemistrzynią Świata Juniorek.
2015-02-20
Srebrny medal w biathlonie na ME!
Weronika Nowakowska-Ziemniak zajmuje 2. miejsce w sprincie na dystansie 7,5 km na Mistrzostwach Europy w Otepää (Estonia).
2015-01-31
Powstanie Dynamitu Chorzów
29. lat temu doszło do powstania Narciarskiego Klubu Sportowego Dynamit Chorzów. Dotychczas klub zgromadził ponad 160. medali mistrzostw świata, Europy i Polski.
2014-02-16
Od biathlonu do telewizji
Dokładnie 34. lata temu na świat przyszła biathlonistka Magdalena Grzywa. W 2000 roku zdobyła złoty medal w biegu pościgowym na Mistrzostwach Europy w Zakopanem.
2013-09-15
Biathlonowe zmagania pań
Biathlon jest dyscypliną, w której Polki odnoszą sukcesy. Jednak nie każdy o tym wie. Dziś pokrótce przybliżymy czym jest biathlon i postacie dwóch biathlonistek Magdaleny Gwizdoń i Krystyny Pałki.