ISSN
Sportowa Historia

Agnieszka Skalniak medalistką MŚ

2014-09-26, 19:04   A A A   drukuj

Agnieszka Skalniak, na co dzień reprezentująca KK Tramwajarz Łódź, została brązową medalistką mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego. To pierwszy po 13 latach medal światowego czempionatu dla polskiej juniorki, po brązie Mai Włoszczowskiej w Lizbonie, w 2001 roku.

Daria Pikulik (BCM Nowatex Ziemia Darłowska) zameldowała się na 12. miejscu. Nikol Płosaj (UKS Jedynka Limaro Kórnik) dojechała do mety jako 34. Czwarta z reprezentantek Polski, Marta Lach (UKS Sokół Kęty), była 58.

Poza srebrnymi medalami mistrzostw kraju, Agnieszka Skalniak była w tym sezonie najlepszą polską juniorką w mistrzostwach Europy, gdzie zajęła 15. miejsce. W tegorocznym Pucharze Polski zajęła 2. lokatę w końcowej klasyfikacji. Zdominowała rywalizację juniorek w Górskim Wałbrzyskim Wyścigu Kolarskim, gdzie na 4 etapach była najlepsza i zwyciężyła w generalce.
Powrót | źródło: PZKol