Brązowo-srebrno na IE w Baku!

2015-06-28, 07:05   A A A   drukuj
Reprezentacja kobiet w piłce siatkowej zdobyła srebrny medal na I Igrzyskach Europejskich w Baku. W finałowym meczu nasze zawodniczki przegrały z Turcją 0:3 (11:25, 19:25, 13:25). Na trzecim stopniu podium stanęła Serbia, która pokonała Azerbejdżan 3:2.

Polskie zawodniczki osiągnęły sukces i cenne punkty do światowego rankingu.

Z medalu w piątek cieszyli się także bokserzy. Przeciwnikiem Mateusza Polskiego (Róża Karlino) w półfinale kat. 60 kg Igrzysk Europejskich w Baku był Sofiane Oumiha (FRA). Niestety nasz zawodnik nie sprostał reprezentantowi „Trójkolorowych”, przegrywając jednogłośne na punkty (27:30, 27:30, 27:30). Francuz mimo, że jest nieco młodszy ma już na swoim koncie kilka poważnych sukcesów międzynarodowych, jak chociażby złoto wywalczone w wadze lekkiej na Igrzyskach Śródziemnomorskich (2013), czy brązowy medal w tej samej kategorii Młodzieżowych Mistrzostw Świata (2012).

Do skarbca z medalami dorzucili się również w piątek nasi pływacy. Startujący na dystansie 400 m stylem zmiennym Karol Zbutowicz (MTP Kormoran Olsztyn) osiąga czas 4:22.22! co pozwala mu cieszyć się z brązowego medalu. Również brąz zdobyli pływacy startujący w wyścigu sztafetowym 4x100 m stylem zmiennym Jakub Skierka, Jacek Arentewicz, Michał Chudy oraz Paweł Sendyk dla, którego jest to drugi medal podczas Igrzysk Europejskich. We wtorek zdobył srebro w wyścigu na 50 m stylem motylkowym.
Powrót | źródło: PZPS/PZB/PZP/własne