Debiut Polaków w Europie

2014-12-11, 07:09   A A A   drukuj  

fot. Gwardia Warszawa
W 2015 roku ukaże się książka poświęcona występom Gwardii Warszawa w europejskich pucharach.

We wrześniu 2015 roku minie 60. lat od pierwszego startu polskiego klubu w europejskich pucharach, a były nim właśnie „Harpagony”. – Taka rocznica to dobry moment na to, by przypomnieć kibicom stołeczny klub. Dziś Gwardia boryka się z wieloma problemami. Ludziom można odebrać wszystko, ale nikt nie odbierze im wspomnień i tego co osiągnęli. Gwardii nigdy, nikt nie odbierze tego, że była pierwszym polskim klubem w europejskich pucharach – tłumaczy motywy powstania książki Przemysław Popek, który napisze ją wspólnie z Michałem Hasikiem.

Warszawski klub reprezentował Polskę w Europie w sumie pięć razy. Po raz pierwszy w 1955 roku, po raz ostatni niemal dwadzieścia lat później. – Chcemy na łamach książki zawrzeć wszystkie występy „Harpagonów” w europejskich rozgrywkach, ze szczególnym uwzględnieniem pierwszego startu w 1955 roku, kiedy to rywalem było Djurgårdens Sztokholm. Chcemy dotrzeć do jak największej liczby uczestników i świadków tamtych wydarzeń. Wreszcie chcemy opisać szczegółowo fakty i obalić mity – dodaje Michał Hasik.

Wydawcą książki będzie Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu. Planowana data ukazania się książki to jesień 2015 roku.
Powrót | Źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.