Dzieje łódzkiego sportu

2015-01-26, 15:55   A A A   drukuj  
W dniu 28 stycznia 2015 roku (środa) o godz. 17.00 Muzeum Miasta Łodzi - Oddział Sportu i Turystyki zaprasza do Sali Lustrzanej w Pałacu Poznańskich na promocję książki „Obiekty sportowe Łodzi. Od miejskich parków i placów po stadiony i hale sportowe" Sebastiana Glicy i Mirosława Jaskulskiego.

Spotkanie będzie prowadził Marek Kondraciuk

Muzeum Miasta Łodzi - Oddział Sportu i Turystyki przygotowało kolejne wydawnictwo przybliżające dzieje łódzkiego sportu. Po raz pierwszy w sposób dogłębny zaprezentowano historię obiektów sportowych w Łodzi. Na kartach publikacji „Obiekty sportowe Łodzi. Od miejskich parków i placów po stadiony i hale sportowe" dwaj autorzy ukazali początki i rozwój budownictwa sportowego w Łodzi, przybliżając w sumie aż 52 obiekty sportowe istniejące na przestrzeni blisko 190 lat. Dużą wartość ma również materiał ikonograficzny – w pracy zamieszczonych zostało blisko 100, w dużej części dotychczas niepublikowanych, archiwalnych zdjęć łódzkich obiektów sportowych.
Według recenzji Marka Kondraciuka „(…) Sebastian Glica i Mirosław Jaskulski znakomicie wypełnili (…) swoją pracą rozległy obszar w zbiorowej świadomości miłośników sportu. Z imponującą sprawnością dokumentalistów wydobyli z zakamarków historii losy obiektów sportowych Łodzi, porządkując je, opatrując fotografiami, a więc przywracając do życia na stronicach tego niezwykłego tomu.”
Powrót | Źródło: inf. prasowa
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.