"Dziewczynka ze skakanką" dla wioślarza

2016-02-29, 17:44   A A A   drukuj  

fot. morguefile.com/xandert
29 lutego 1936 roku „Echo” informowało o przyznaniu Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej.

„W sali konferencyjnej Państwowego Urzędu WF. i PW. odbyło się posiedzenie Komisji Nadawczej Wielkiej Honorowej Nagrody Sportowej. Do nagrody za r. 1935 zgłoszono następujące 5 kandydatur: Very, Kucharski, Walasiewiczówna, Jędrzejowska i Nehringowa. Po przytoczeniu motywów, uzasadniających zgłoszenie poszczególnych kandydatów, jednogłośnie przyznano nagrodę Rogerowi Vereyowi. Przy przyznaniu Wielkiej Nagrody Komisja Nadawcza wzięła pod uwagę, że:
- Roger Verey zdobył 2 mistrzostwa Europy w Berlinie na jedynkach i dwójkach podwójnych w r. 1935, - wartość tych wyczynów podnosi fakt, że dokonane one zostały w odstępie czasu zaledwie 3-ch kwadransów. - jest mistrzem Polski na jedynkach od r. 1931 bez przerwy do chwili obecnej – jest wzorem amatora sportowca, karnym, rycerskim, skromnym i obowiązkowym. Nagrodę stanowi piękna rzeźba Alfonsa Karnego „Dziewczynka ze skakanką”.”
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.