Elbląskie środowisko żegna wybitną postać

2015-02-18, 06:39   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
16 lutego 2015 roku zmarła Marianna Biskup, wielokrotna Mistrzyni Polski, Europy oraz Świata weteranów w lekkiej atletyce. 

Zdobywała medale Mistrzostw Świata, Europy i Polski w rzucie oszczepem, a także w  skoku w dal, wzwyż oraz trójskoku, bijąc rekordy w swojej kategorii wiekowej. Jest zdobywczynią 39. medali podczas Mistrzostw Europy i Świata, wśród weteranek.

Marianna Biskup urodziła się 13 sierpnia 1961 roku w Jerutach, była absolwentką gdańskiej AWF. Przed laty wyczynowo uprawiała lekką atletykę w elbląskim Starcie. Jako trener szkoliła lekkoatletów MKS Truso Elbląg, uczyła wuefu w Gimnazjum nr 5. 

Była między innymi halową rekordzistką Europy w skoku w dal  (2009) z wynikiem 5,38m – Ancona  w kategorii do 45 lat. W tym samym roku została mistrzynią świata w skoku wzwyż - Lahti. 

Pogrzeb Marianny Biskup odbędzie się w piątek, 20 lutego. O godz. 12 odbędzie się msza święta w kościele pw. Brunona przy ul. Kosynierów Gdyńskich, po której nastąpią uroczystości pogrzebowe na cmentarzu przy ul. Agrykoli.

Rodzinie zmarłej SportowaHistoria.PL składa wyrazy współczucia.
Powrót | Źródło: portel.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.