Euro w Wielkopolsce

2012-07-18, 07:23   A A A   drukuj   Przemysław Popek

18 lipca 2006 roku na wielkopolskich boiskach rozpoczęły się Mistrzostwa Europy U-19 w piłce nożnej.

W kwalifikacjach do imprezy wzięło udział czterdzieści osiem zespołów, Polska jako gospodarz turnieju miała zapewniony udział w grach finałowych. Ostatecznie na boiskach w Poznaniu, Pobiedzisku, Grodzisku Wielkopolskim, Szamotułach, Swarzędzu i Wronkach zagrało osiem drużyn, które zostały umieszczone w dwóch grupach.

Grupę A wygrali Austriacy przed Czechami, Polakami oraz Belgami. Biało-czerwoni zdobyli zaledwie trzy punkty pokonując Belgię 4:1 po bramkach Dawida Janczyka (trzy gole) i Artura Marciniaka. Zaś w grupie B przewodzili Hiszpanie, którzy wyprzedzili Szkotów, Portugalczyków oraz Turków.

Tym samym w półfinale Hiszpania zmierzyła się z Austrią, którą rozgromiła 5:0. W drugim meczu Czesi ulegli Szkotom 0:1. W wielkim finale, który odbył się 29 lipca 2006 roku Hiszpania wygrała 2:1 ze Szkocją. Obie bramki zdobył Alberto Bueno, który obok Turka İlhan Parlak z dorobkiem pięciu bramek został królem strzelców imprezy.

Jedynym polskim zawodnikiem, który sześć lat później zagrał na Mistrzostwach Europy seniorów był bramkarz Przemysław Tytoń.

 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.