Historyczny wyczyn oraz dwa złota!

2016-02-28, 19:21   A A A   drukuj

W sobotę Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobyła złoty medal mistrzostw świata w klasie RS:X w Ejlacie w Izraelu. Natomiast dzień wcześniej mistrzostwo zapewnił sobie także Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)

Srebrny medal obroniła Bryony Shaw z Wielkiej Brytanii, zaś brązowy medal także obroniła Holenderka Lilian de Geus. Zofia Noceti-Klepacka (YKP Warszawa) uplasowała się tuż za podium, do którego zabrakło jej trzech punktów.  Kamila Smektała została sklasyfikowana na dziewiątej pozycji. Na dwudziestym ósmym miejscu mistrzostwa zakończyła Karolina Lipińska (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

Pozostałe lokaty naszych zawodniczek:
Maja Dziarnowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - 30
Hanna Zembrzuska (KS Centrum Żeglarskie Szczecin) - 40
Zuzanna Czuryło (AZS Poznań) - 41 oraz 11. miejsce w kategorii młodzieżowej do 21 lat
Agnieszka Bilska (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - 43
Patrycja Lis (Baza Mrągowo) - 56 oraz 17. miejsce w kategorii młodzieżowej do 21 lat

Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk) ze złota w klasie RS:X mógł się cieszyć już w piątek zapewniając sobie mistrzostwo świata. Wicemistrzem świata został brązowy medalista poprzednich mistrzostw, Holender Dorian Van Rijsselberge, zaś z brązu cieszył się jego rodak Kiran Badloe. Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) ukończył regaty na ósmym miejscu.

Pozostałe lokaty naszych zawodników:
Przemysław Miarczyński (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - 23
Radosław Furmański (DKŻ Dobrzyń) - 25 oraz 3. miejsce w kategorii młodzieżowej do 21 lat
Dawid Furmański (DKŻ Dobrzyń) - 30
Maciej Kluszczyński (DKŻ Dobrzyń) - 35 oraz 4. miejsce w kategorii młodzieżowej do 21 lat
Marcin Urbanowicz (SKŻ Ergo Hestia Sopot) - 42

W cieniu dwóch złotych medali rewelacyjnie spisały się na mistrzostwach świata w olimpijskiej klasie 470 w San Isidro w Argentynie Agnieszka Skrzypulec (SEJK Pogoń Szczecin)/Irmina Mrózek Gliszczynska (ChKŻ Chojnice), które zajęły piąte miejsce . To najwyższa lokata polskiej załogi kobiecej w historii tej konkurencji.
Zwyciężyły Francuzki Camille Lecointre i Helene Defrance. Srebro wywalczyły mistrzynie olimpijskie igrzysk w Londynie Nowozelandki Jo Aleh i Olivia Powrie. Tytułu nie zdołała obronić Austriaczka Lara Vadlau, której partnerką jest pochodząca z Brzeska Jolanta Ogar, które musiały zadowolić się brązowymi krążkami.
Powrót | źródło: eurosport.onet.pl/sportowefakty.wp.pl/własne