Historyczny wyczyn Polek!

2015-01-18, 14:22   A A A   drukuj   Stanisław Popek

Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk otwierają nową kartę w historii biegów narciarskich.

W finale sprintu drużynowego stylem dowolnym z czasem (16:12.08) zajęły trzecie miejsce w zawodach zaliczanych do Pucharu Świata w estońskim Otepaeae.

Zawody wygrały Szwedki Ida Ingemarsdotter i Stina Nilsson (16:11.13), a na drugim miejscu uplasowały się Norweżki Maiken Caspersen Falla i Ingvild Flugstad Oestberg (16:11.98) Naszym zawodniczką zabrakło zaledwie 0,1 s. do drugiego miejsca.

Jaśkowiec i Kowalczyk zajmując trzecie miejsce w sprincie drużynowym na stałe wpisują się na kartach historii w rywalizacji w Pucharze Świata. W przypadku Justyny to kolejny sukces, ale w przypadku Sylwii to może być zwiastun kolejnych sukcesów. Podczas Igrzysk Olimpijskich w Soczi nasze zawodniczki zajęły piąte miejsce w finale sprintu drużynowego stylem klasycznym.