IO 1972 i 1976
2012-06-14, 07:38
A
A
A
Przemysław Popek
Igrzyska Olimpijskie w 1972 odbyły się w niemieckim Monachium. Reprezentacja Polski w piłce nożnej zdobyła wtedy złoty medal olimpijski. Zobacz, kto jeszcze sięgnął po olimpijskie krążki.
MONACHIUM 1972
Złoty medal
- Władysław Komar w pchnięciu kulą
- Zygmunt Smalcerz w podnoszeniu ciężarów, waga musza
- Jan Szczepański w boksie, waga lekka
- Witold Woyda w szermierce, floret indywidualnie
- Józef Zapędzki w strzelectwie, pistolet sylwetkowy
- Marek Dąbrowski, Arkadiusz Godel, Jerzy Kaczmarek, Lech Koziejowski, Witold Woyda w szermierce, floret drużynowo
- Zygmunt Anczok, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Deyna, Robert Gadocha, Jerzy Gorgoń, Zbigniew Gut, Andrzej Jarosik, Kazimierz Kmiecik, Hubert Kostka, Jerzy Kraska, Grzegorz Lato, Włodzimierz Lubański, Joachim Marx, Zygmunt Maszczyk, Marian Ostafiński, Marian Szeja, Zygfryd Szołtysik, Antoni Szymanowski, Ryszard Szymczak w piłce nożnej
Srebrny medal
- Norbert Ozimek w podnoszeniu ciężarów, waga półciężka
- Wiesław Rudkowski w boksie, waga lekkośrednia
- Irena Szydłowska w łucznictwie, wielobój
- Antoni Zajkowski w judo, waga lekka
- Edward Barcik, Lucjan Lis, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski w kolarstwie szosowym, wyścig drużynowy
Brązowy medal
- Leszek Błażyński w boksie, waga musza
- Janusz Gortat w boksie, waga półciężka
- Zbigniew Kaczmarek w podnoszeniu ciężarów, waga lekka
- Ryszard Katus w dziesięciobóju
- Czesław Kwieciński w zapasach w stylu klasycznym, waga półciężka
- Kazimierz Lipień w zapasach w stylu klasycznym, waga piórkowa
- Irena Szewińska w biegu na 200 m
- Andrzej Bek, Benedykt Kocot w kolarstwie torowym, tandemy
- Rafał Piszcz, Władysław Szuszkiewicz w kajakarstwie, dwójka na 1 000 m
MONTREAL 1976
Złoty medal
- Kazimierz Lipień w zapasach w stylu klasycznym, waga piórkowa
- Janusz Pyciak-Peciak w pięcioboju nowoczesnym, indywidualnie
- Jerzy Rybicki w boksie, waga lekkośrednia
- Irena Szewińska w biegu na 400 m
- Tadeusz Ślusarski w skoku o tyczce
- Jacek Wszoła w skoku wzwyż
- Bronisław Bebel, Ryszard Bosek, Wiesław Gawłowski, Marek Karbarz, Zbigniew Lubiejewski, Lech Łasko, Mirosław Rybaczewski, Włodzimierz Sadalski, Edward Skorek, Włodzimierz Stefański, Tomasz Wójtowicz, Zbigniew Zarzycki w siatkówce
Srebrny medal
- Grzegorz Cziura w podnoszeniu ciężarów, waga kogucia
- Bronisław Malinowski w biegu na 3 000 m z przeszkodami
- Andrzej Gronowicz, Jerzy Opara w kanadyjkach, dwójka na 500 m
- Tadeusz Mytnik, Mieczysław Nowicki, Stanisław Szozda, Ryszard Szurkowski w kolarstwie szosowym, wyścig drużynowy
- Zbigniew Jaremski, Jerzy Pietrzyk, Ryszard Podlas, Jan Werner - sztafeta 4*400 m
- Jan Benigier, Lesław Ćmikiewicz, Kazimierz Deyna, Jerzy Gorgoń, Henryk Kasperczak, Kazimierz Kmiecik, Grzegorz Lato, Zygmunt Maszczyk, Piotr Mowlik, Roman Ogaza, Wojciech Rudy, Andrzej Szarmach, Antoni Szymanowski, Jan Tomaszewski, Henryk Wawrowski, Henryk Wieczorek, Władysław Żmuda w piłce nożnej
Brązowy medal
- Leszek Błażyński w boksie, waga musza
- Kazimierz Czarnecki w podnoszeniu ciężarów, waga lekka
- Wiesław Gawlikowski w strzelectwie, rzutki "skeet"
- Janusz Gortat w boksie, waga półciężka
- Jerzy Greszkiewicz w strzelectwie, karabinek małokalibrowy na 50 m do ruchomej tarczy z sylwetką "biegnącego dzika"
- Leszek Kosedowski w boksie, waga piórkowa
- Czesław Kwieciński w zapasach w stylu klasycznym, waga półciężka
- Mieczysław Nowicki w kolarstwie szosowym, wyścig indywidualny
- Tadeusz Rutkowski w podnoszeniu ciężarów, waga ciężka
- Andrzej Skrzydlewski w zapasach w stylu klasycznym, waga ciężka
- Kazimierz Szczerba w boksie, waga lekkopółśrednia
- Marian Tałaj w judo, waga lekka
- Zdzisław Antczak, Janusz Brzozowski, Piotr Cieśla, Jan Gmyrek, Alfred Kałuziński, Jerzy Klempel, Zygfryd Kuchta, Jerzy Melcer, Ryszard Przybysz, Henryk Rozmiarek, Andrzej Sokołowski, Andrzej Szymczak, Mieczysław Wojczak, Włodzimierz Zieliński w piłce ręcznej
Komentarze
Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.
Brak komentarzy.