Kolejne złoto na IE w Baku!

2015-06-26, 08:24   A A A   drukuj
Angelika Wątor zdobyła złoty medal w szabli na I Igrzysk Europejskich w Baku!

W walce o podium Angelika Wątor pokonała Rosjankę Obvintsevą 15:10. W półfinale kolejna wygrana, tym razem 15:11 z Azerką Sevinc Bunyatovą. O złoto Polce przyszło się zmierzyć z kolejną reprezentantką gospodarzy Sevil Bunyatovą, którą już w samym finale pokonała 15:14.

W czwartek w Baku startowali również floreciści. Najlepszy z nich Leszek Rajski dotarł do 1/8 finału, gdzie uległ późniejszemu mistrzowi Alesio Foconiemu z Włoch. Srebrny medal wywalczył Rosjanin Timur Arslanov, a podium uzupełnili Francuz Jean-Paul Tony Helissey oraz Włoch Francesco Ingargiola.

Także w czwartek swoje medale zdobyły nasze zawodniczki rywalizujące w boksie Sandra Drabik (Boxing Kielce) niestety przegrała w finale kategorii 51 kg z mistrzynią olimpijską z Londynu Brytyjką Nicolą Adams 0:2 tym samym na szyi naszej zawodniczki zawisł srebrny medal.

W półfinale kategorii 64 kg Aneta Rygielska (MKSW Pomorzanin Toruń) przegrała z Włoszką Valentiną Alberti 0:3 i musiała zadowolić się brązowym medalem. Dzień wcześniej także na najniższym stopniu w kat. 75 kg na podium dekorowana była Lidia Fidura (Carbo Gliwice), która musiała uznać wyższość Szwedki Anny Nash Laurel 1:2. Na medal dziś będzie miał szansę Mateusz Polski (Róża Karlino, 60 kg), który w półfinale zmierzy się z Francuzem Sofiane Oumihą.

Z medalu mogli cieszyć się we wtorek również pływacy, którzy za sprawą Pawła Sendyka (MKP Szczecin) mogli w swojej historii startów na wielkich imprezach zapisać kolejny srebrny medal, tym razem na 50m stylem motylkowym. Sendyka ustanowił przy okazji nowy Rekord Polski 18-latków (23.97 s).

To szesnasty medal biało-czerwonych w tej imprezie, a drugi złoty. Na najwyższym stopniu podium stanęła wcześniej kajakarka Marta Walczykiewicz.
Powrót | źródło: PZSzerm/własne