Medalowo podczas ME w wyciskaniu

2015-11-30, 14:29   A A A   drukuj

W miejscowości Eger (Węgry) w dniach 24-28 listopada 2015 roku odbyły się Otwarte Mistrzostwa Europy Niepełnosprawnych w podnoszeniu ciężarów.

Zawodnicy rywalizowali w wyciskaniu sztangi leżąc na ławeczce. Ogółem startowało 216 zawodników z 44 krajów. Nasz kraj reprezentowała 20 osobowa ekipa sportowców, która zdobyła 11 medali.

Bardzo dobrze zaprezentował się zawodnik Zrzeszenia Sportowo - Rehabilitacyjnego „Start” w Zielonej Górze Marek Trykacz. Podopieczny trenera Remigiusza Wołejki po raz pierwszy startował w tak ważnych zawodach, w wyższej wadze do 72 kg, w której to zajął  bardzo dobre V miejsce wynikiem 180 kg. Zwyciężył reprezentant Rosji – Sychev Sergei – 209 kg, drugi był  Kanat Izzettin -  Turcja – 195 kg, a trzeci Gkountanis Nikolaos – Grecja – 187 kg.

Zawody rozegrane zostały również w klasyfikacji otwartych mistrzostw, gdzie startowali zawodnicy z całego Świata. Marek Trykacz uplasował się na szóstym miejscu.

Świetnie spisała się Paulina Przywecka – Puziak zawodniczka Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „START BYDGOSZCZ" startując w kategorii do 73 kg zajęła II miejsce z wynikiem 97 kg, a najlepszy tegoroczny jej wynik to 99 kg.