Nasi przegrali w Brukseli

2016-03-04, 18:29   A A A   drukuj

4 marca 1937 roku „Słowo Pomorskie” donosiło na swych łamach o porażce hokeistów na lodzie.

„Spotkanie hokejowe pomiędzy polską reprezentacją a drużyną brukselską Etoile du Nord, złożoną z samych Kanadyjczyków, przegrała Polska w stosunku 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Wadliwa taktyka Ludwiczaka i Stogowskiego doprowadziły do utraty w pierwszej tercji dwóch bramek, mimo znacznej przewagi naszych. Belgowie zepchnięci do obrony, wykorzystali nieporozumienie dla uzyskania dwóch pierwszych punktów. W drugiej fazie gry drużyna brukselska doszła do głosu podwyższając wynik 3:0. W tej tercji Stupnickiemu udało się zdobyć honorową bramkę. W trzeciej tercji nasi hokeiści mając przegrany mecz, przerzucili wszystkich graczy do taku, nie zwracając uwagi, ze przez to nie było nikogo na obronie. Brukselski zespół zdobył dzięki temu dalsze dwie bramki, ustalając wynik dnia.”