Nasi przegrali w Brukseli

2016-03-04, 18:29   A A A   drukuj

4 marca 1937 roku „S這wo Pomorskie” donosi這 na swych 豉mach o pora盧e hokeist闚 na lodzie.

„Spotkanie hokejowe pomi璠zy polsk reprezentacj a dru篡n brukselsk Etoile du Nord, z這穎n z samych Kanadyjczyk闚, przegra豉 Polska w stosunku 1:5 (0:2, 1:1, 0:2). Wadliwa taktyka Ludwiczaka i Stogowskiego doprowadzi造 do utraty w pierwszej tercji dw鏂h bramek, mimo znacznej przewagi naszych. Belgowie zepchni璚i do obrony, wykorzystali nieporozumienie dla uzyskania dw鏂h pierwszych punkt闚. W drugiej fazie gry dru篡na brukselska dosz豉 do g這su podwy窺zaj帷 wynik 3:0. W tej tercji Stupnickiemu uda這 si zdoby honorow bramk. W trzeciej tercji nasi hokei軼i maj帷 przegrany mecz, przerzucili wszystkich graczy do taku, nie zwracaj帷 uwagi, ze przez to nie by這 nikogo na obronie. Brukselski zesp馧 zdoby dzi瘯i temu dalsze dwie bramki, ustalaj帷 wynik dnia.”