Nicejski puchar narodów

2016-04-27, 17:35   A A A   drukuj

„Dziennik Poranny” 27 kwietnia 1938 roku zamieszcza wyniki o Nicejski Puchar Narodów w zawodach konnych.

„W niedzielę rozegrany został w Nicei na międzynarodowych zawodach konnych najważniejszy  konkurs o puchar narodów. Polska, która startowała w składzie rtm. Komorowski na Zbiegu, por. Pohorecki na Bimbusie, por. Skulicz na Dunkanie i por. Zielewski na Wizji, sklasyfikowała się na 4-ym miejscu, mając w pierwszym przedbiegu 32 punkty karne, a w drugim 40 pkt. karnych. Punkty karne zawinił przede wszystkim „Zbieg”, który okulał w czasie biegu. Pierwsze miejsce i puchar narodów zdobyła Irlandia. Drugie miejsce zajęła Francja przed Holandią.”