ISSN
Sportowa Historia

Od boksu do piłki nożnej

2013-12-18, 06:39   A A A   drukuj   Diana Popek

Pochodzi ze sportowej rodziny, dziadek był bokserem, brat jest piłkarzem, a ojciec podobnie jak ona sama trenował boks, ale był również bramkarzem. Mowa o Darii Antończyk.

Nasza bohaterka urodziła się 16 grudnia 1983 roku w Jastrzębiu-Zdroju. Dziś możemy ją podziwiać między bramkarskimi słupkami, jednak dawniej trenowała boks i odnosiła w nim sukcesy. Była zawodniczką klubu Imex Jastrzębie. Na Mistrzostwach Polski w Zawierciu w 2002 roku wywalczyła brązowy medal. Jednak wraz z rozpoczęciem studiów w Raciborzu jej przygoda z boksem zakończyła się. Powodem tego był brak klubu bokserskiego w tej miejscowości. Rozegrała dziesięć walk, z których pięć wygrała.

W drugim semestrze studiów jedna z koleżanek Darii Antończyk została zaproszona na trening piłkarskiej drużyny Unii Racibórz. Nie chcąc iść samej zabrała ze sobą Darię. Antończyk na samym początku przygody z piłką nożną grała w ataku i równocześnie pełniła rolę kapitana drużyny. Trener Remigiusz Trawiński postawił ją między słupkami, zadebiutowała na tej pozycji na halowych Mistrzostwach Polski w 2004 roku. Jako piłkarka Unii Racibórz Daria Antończyk pięciokrotnie zdobyła tytuł Mistrza Polski, cztery razy halowego Mistrza Polski oraz trzy razy Puchar Polski. Wraz z Unia Racibórz brała udział w rozgrywkach kobiecej Ligii Mistrzów. Występuje w kadrze narodowej. Dziś można ją podziwiać jako bramkarkę Ajaksu Amsterdam.