Polska remisuje w Davos

2016-01-23, 17:58   A A A   drukuj

23 stycznia 1935 roku „Dziennik Poznański” informował o potyczce hokeistów reprezentacji Polski z Włochami.

„W poniedziałek odbył się w Davos w ramach turnieju hokejowego o mistrzostwo świata mecz pomiędzy Polską a Włochami. Po równej grze zawody zakończyły się wynikiem nierozstrzygniętym 1:1 (0:0, 1:1, 0:0). Wynik remisowy krzywdzi Polaków, którzy mieli trochę więcej z gry. Pierwsza tercja kończy się bezbramkowo. W drugiej fazie gry Sokołowski zdobywa prowadzenie dla Polaków. Włochom udaje się jednak wyrównać pod koniec tercji. W trzeciej tercji gwałtowne ataki Polaków nie dają rezultatu i mecz kończy się remisem. Wynik ten zadecydował o zdobyciu pierwszego miejsca w grupie przez Francję, jak i o wyeliminowaniu Polski z dalszych rozgrywek.”