Sukces w klasie 49-er w Finale Pucharu Świata!

2014-12-01, 10:53   A A A   drukuj

Tomasz Januszewski i Jacek Nowak 49-er zajęli pierwsze miejsce podczas rozgrywanego w Abu Dhabi finału Pucharu Świata.

W finałowych zawodach rywalizowali ze sobą przedstawiciele wszystkich klas olimpijskich, 270 zawodników z 38 krajów. Prestiż tych zawodów podkreśla fakt, że zaproszenie na nie otrzymało po dwudziestu najlepszych zawodników w poszczególnych klasach.

Załoga Januszewski Nowak prowadziła od pierwszego dnia zawodów kiedy to wygrała dwa wyścigi a w jednym przypłynęła na 13 pozycji. Kluczowy okazał się wygrany wyścig nr 6 drugiego dnia zawodów, po którym zawodnicy utrzymali pozycję liderów. Trzeciego dnia zmagań po zajęciu miejsc 4,13 i 8 nadal przewodzili stawce z niewielką przewagą nad konkurentami. Finałowy wyścig ukończyli na 5. miejscu dzięki tak wysokiej pozycji, zwyciężyli w całych zawodach.

W pozostałych klasach zawodnikom wiodło się różnie. Najwyżej sklasyfikowany był Piotr Myszka ( RS:X) zajął 5 miejsce. Pozostali reprezentanci Energa Sailing Team Poland zmagania zakończyli odpowiednio na miejscach: 6. Paweł Tarnowsk, a 10. był Przemysław Miarczyński.

Wśród kobiet w klasie RS:X na szóstym miejscu sklasyfikowana została Zofia Klepacka, Kamila Smektała była 12., a Małgorzata Białecka zajęła 18. miejsce.

W klasie Finn startował Piotr Kula - ukończył zawody na 12 miejscu.