Złotko do złotka na ME!

2015-08-08, 21:14   A A A   drukuj
Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv) zdobyła drugi złoty medal dla biało-czerwonych w szosowych Mistrzostwach Europy, wygrywając wyścig ze startu wspólnego orliczek. Wyprzedzając Włoszkę Ilarię Sanguineti i Holenderkę Thalitę de Jong.

Zawodniczki w kategorii U23 ścigały się dziś na 124-kilometrowej trasie, składającej się z 10 okrążeń.

Znakomicie w estońskim Tartu spisały się także pozostałe Polki, które jechały czujnie na czele peleton i wspierały swoją liderkę. Nikol Płosaj (UKS Mróz Jedynka Kórnik) była na mecie 13., Katarzyna Wilkos (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) 26., Aleksandra Kardaś (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń) 29., Monika Kopińska (LKS ATOM MAT Dzierżoniów) 48., Natalia Nowotarska (UKS Mróz Jedynka Kórnik) 53., a Alicja Ratajczak (UKS Mróz Jedynka Kórnik) ukończyła wyścig na 56. miejscu.

Przypomnijmy, że mistrzynią kontynentu juniorek w jeździe indywidualnej na czas w czwartek została Agnieszka Skalniak (TKK Pacific Nestle Fitness Toruń).
Powrót | źródło: PZKol/własne