Złoto na ME w zapasach!

2016-03-12, 10:52   A A A   drukuj
Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) zdobył dla Polski w zapasach w stylu wolnym w Rydze tytuł mistrza Europy w kat. 70 kg. Pokonując w finale Gruzina Dawita Tłaszadze 7:0.

Z medalem wróci także Robert Baran (Ceramik Krotoszyn) zdobywając srebrny medal w stylu wolnym w kat. 125 kg. W finale musiał uznać wyższość Gruzina Geno Petriaszwilim przegrywając przez przewagę techniczną (0:11).

Warto także odnotować czwartkowy brązowy medal w kat. 55 kg po który sięgnęła Roksana Zasina (ZTA Zgierz).

Magomedmurad Gadżijew jest drugim reprezentantem Polski w historii, który wysłuchał Mazurka Dąbrowskiego po zdobyciu złotego medalu w zapaśniczych mistrzostwach Europy w stylu wolnym.

Poprzednio na najwyższym stopniu podium stanął trzykrotnie Marek Garmulewicz. "Garmulewicz pierwszy złoty medal mistrzostw Europy wywalczył w 1994 roku w Rzymie. Dwa lata później w Budapeszcie. Trzeci krążek w złotym kolorze wywalczył także w stolicy Węgier w 2000 roku"

Polacy i Polki w mistrzostwach Europy w stylu klasycznym i wolnym zdobyli od 1966 roku 175 medali, w tym 35 złotych, 54 srebrne i 86 brązowych. Plonem startu mężczyzn jest 130 medali - 22 złote, 44 srebrne i 64 brązowych, natomiast kobiet 45, w tym odpowiednio 13-10-22.
Powrót | źródło: rp.pl