Złoty Łukasz Czapla!

2014-09-11, 12:11   A A A   drukuj

Łukasz Czapla (Wawel Kraków) zdobył złoty medal na Mistrzostwach Świata w hiszpańskiej Granadzie w konkurencji ruchomej tarczy 30+30!

To już 6. tytuł mistrza świata seniorów w dorobku jednego z najbardziej utytułowanych zawodników w historii polskiego strzelectwa. Łukasz był również mistrzem świata juniorów, zdobył też 9 medali mistrzostw Europy, wśród nich 3 złote.

Agata Nowak (Świt Starachowice)  i Joanna Tomala (Flota Gdynia) weszły do finału pistoletu sportowego 30+30. W ósemce nasze reprezentantki zakończyły rywalizację na odpowiednio 6. i 8. miejscu.

Rafał Błaszkiewicz (Legia Warszawa Sekcja Strzelecka) w finale pistoletu dowolnego 60 juniorów zajął 6 miejsce!

Natomiast z czwórki startujących w trapie seniorów najlepiej spisał się Jakub Trzebiński (Zawisza Bydgoszcz), plasując się na 41. miejscu. Piotr Kowalczyk (Diana Poznań) sklasyfikowany został na 43., a Jaromir Wojtasiewicz (WKS Grunwald Poznań) na 96. Drużynowo Polakom przypadło 17. miejsce.