Zmarł Mieczysław Pisz

2015-10-20, 15:46   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
19 października 2015 roku zmarł Mieczysław Pisz - piłkarz m.in. stołecznej Legii, Motoru Lublin i Lublinianki. Miał 46 lat.

Mieczysław Pisz urodził się 3 stycznia 1969 roku w Dębicy. Grał na pozycji pomocnika. Był wychowankiem Wisłoki. Reprezentant juniorskiej reprezentacji Polski, z Legią zdobył Superpuchar w 1989 roku i Puchar Polski w 1990 roku, a także zaliczył występ w barwach Legii na monumentalnym Camp Nou przeciwko słynnej Barcelonie w 1989 roku. Po za Legią występował m.in. w Motorze Lublin (1990-1994), Lubliniance, Siarce Tarnobrzeg, greckim AÉ Abelókipi oraz niemieckim SV Arnstadt/Rudisleben. Ostatnim jego klubem była Powiślanka Lipsko. W polskiej ekstraklasie zagrał w 71 meczach i strzelił trzy gole. Bratem Mieczysława Pisza jest były reprezentant Polski, zawodnik m.in. Legii i Motoru Leszek Pisz.

Śmierć nastąpiła w następstwie obrażeń odniesionych podczas wypadku samochodowego, jakiemu uległ we wrześniu wraz żoną Małgorzatą i teściem jechali do Częstochowy na Jasną Górę, kiedy nagle zza zakrętu na ich samochód najechał Tir. Niestety małżonka nie przeżyła wypadku, o Jego życie lekarze walczyli do końca.

"Jak trudno żegnać na zawsze kogoś, kto jeszcze mógł być z nami"

SportowaHistoria.PL łączy się w bólu z rodziną i bliskimi Pana Mieczysława Pisza.
Powrót | Źródło: legia.com/lublin.sport.pl
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.