Zmarła mistrzyni Polski w rzucie dyskiem

2015-10-31, 08:39   A A A   drukuj  

fot. Wikimedia Commons/Exploti
W dniu wczorajszym zmarła reprezentantka Polski w pucharze Europy i czterokrotna mistrzyni Polski w rzucie dyskiem.

Danuta Majewska, z domu Graizarek, urodziła się w dniu 17 czerwca 1955 roku w Złotoryi.

Od początku kariery współpracowała z trenerem Czesławem Kotwicą. W wieku 16 lat, w barwach wrocławskiego Pafawagu, zwyciężyła w rzucie dyskiem w II Ogólnopolskiej Spartakiadzie Młodzieży i sięgnęła po brązowy medal w mistrzostwach Polski juniorek.
Rok później zdobyła dwa złote medale, zarówno w mistrzostwach Polski juniorek jak i juniorek starszych.
W 1973 r. jako zawodniczka Śląska Wrocław zajęła 5 miejsce w Mistrzostwach Europy Juniorów w Duisburgu, ustanowiła rekord Polski w tej kategorii wiekowej i po raz pierwszy stanęła na podium mistrzostw Polski seniorek (brązowy medal).

Była najlepszą polską dyskobolką przełomu lat 70. i 80, co potwierdziła czterema tytułami mistrzyni Polski zdobytymi w latach 1979-81 i 1983.
Z wielu startów Danuty Majewskiej w reprezentacji Polski warto wymienić trzykrotny udział w pucharze Europy (1979, 1981 i 1983).
Z rekordem życiowym na odległość 61.06, ustanowionym 18 czerwca 1983 r. w Lublinie, po 32 latach zajmuje wysokie, ósme miejsce w tabelach historycznych w Polsce.

Danuta Majewska zmarła w dniu 30 października w wieku 60 lat.

„Nie umiera ten, kto trwa w sercach i pamięci naszej” 

Rodzinie zmarłej SportowaHistoria.PL składa wyrazy współczucia.
Powrót | Źródło: PZLA
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.