Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim
761 osób wystartowało w Biegu 7 Dolin, podczas którego odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski w Ultradystansowym Biegu Górskim.

Trasa długości 100 km, przewyższenie + 4480 m – 4480 m, tym razem po obfitych opadach deszczu była rozmokła z dużą ilością błota i powalonymi drzewami na ostatnich kilometrach bardzo dała się we znaki uczestnikom, o czym świadczy liczba tych, którzy biegu nie ukończyli. A było ich 260.

Wśród mężczyzn zwyciężył Marcin Świerc (Salomon Suunto Team) na drugim miejscu uplasował się Nemeth Csaba (Mammut Pro Team), a na najniższym podium stanął Adam Długosz.

Zwycięstwo wśród kobiet odniosła Magdalena Łączak (Salomon Suunto Team), drugim miejscem musiała się zadowolić Żaneta Bogdał, a na trzecim miejscu zameldowała się Justyna Frączek (Salewa Trail Team)
Data: 2014-09-14 godz. 10:42