Kolejny sukces w ampfutbolu na MŚ!

fot. Grzegorz Press

Reprezentacja Polski w ampfutbolu po emocjonującym meczu pokonała USA 3:1 w 1/8 finału Mistrzostw Świata rozgrywanych w Meksyku. Dzięki tej wygranej Polacy już dzisiaj o 20.00 polskiego czasu zagrają z Argentyną o wejście do strefy medalowej. Transmisja meczu na www.internetv.tv

– Za nami bardzo ciężki mecz, dobrze że udało nam się w odpowiednim momencie przejąć inicjatywę i zdobyć dwa gole – mówi bohater meczu z USA (gol i dwie asysty), filar reprezentacji Mateusz Kabała – atmosfera w drużynie jest świetna, mamy już pewne ósme miejsce, teraz chcemy pokonać Argentynę i spotkać się w półfinale z mistrzem świata Uzbekistanem.

Oprócz Polaków w najlepszej ósemce mundialu znalazły się cztery najsilniejsze drużyny poprzednich Mistrzostw (Uzbekistan, Rosja, Turcja i Argentyna), zwycięzcy Copa America Brazylijczycy, oraz Angola i Haiti. 

Wynik jaki do tej pory osiągnęła reprezentacja, to wielki sukces naszego zespołu, który powstał zaledwie trzy lata temu. Najbliższy przeciwnik Polaków – Argentyna – to bardzo doświadczony zespół, który cztery lata temu zdobył tytuł wicemistrza świata, a dwa lata temu zakończył mundial na czwartym miejscu. 

Nasza drużyna spotkała się z Argentyńczykami dwa lata temu, minimalnie ulegając rywalom 1:2. Teraz chcemy się zrewanżować za tamtą porażkę.

– te mistrzostwa już teraz są dla nas lepsze niż poprzednie, na których zajęliśmy 11. miejsce – mówi Kamil Rosiek skrzydłowy reprezentacji – trzy lata wspólnej gry sprawiają, że wierzymy w jeszcze lepszy wynik, zwycięstwo z Argentyną i awans do półfinału!
Data: 2014-12-05 godz. 09:28
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl
źródło: inf. prasowa Stowarzyszenie "Amp Futbol"