Polska na trzecim miejscu!

Reprezentacja Polski zajęła trzecie miejsce na Mistrzostwach Świata w Katarze w piłce ręcznej.

Spotkanie Polska – Hiszpania przyniosło wiele emocji. Początek spotkania odbywał się pod wyraźne dyktando Polaków. Wraz z upływającym czasem do głosu zaczęli dochodzić zawodnicy rywala. Ostatecznie pierwsza odsłona tego spektaklu zakończyła się wynikiem 13:13. Początek drugiej części był bardzo wyrównany, później inicjatywę w spotkaniu zaczęli przejmować piłkarze prowadzeni przez Manolo Cadenasa. W 47. minucie było 18:21 dla Hiszpanów. Na minutę przed końcem biało-czerwoni przegrywali jedną bramką, Maqueda trafił w poprzeczkę. Polacy ruszyli z kontrą, Michał Szyba popisał się znakomitym rzutem, doprowadzając do dogrywki. Pierwsza część dogrywki zakończyła się wynikiem 26:26. Druga część zakończyła się zwycięstwem Polski 29:28. To kolejny wielki sukces polskiego szczypiorniaka.

Przypomnijmy, reprezentacja Polski w 1982 roku zajęła trzecie miejsce na mundialu, w 2007 roku uplasowała się na drugim miejscu, a dwa lata później stanęła na najniższym stopniu podium. Z kolei Hiszpanie to mistrzostwie świata z 2005 i 2013 roku, zaś w 2011 roku zajęli trzecie miejsce.
Data: 2015-02-01 godz. 16:24