Bolesna strata Królowej Sportu

fot. Wikimedia Commons/Exploti

Jak donosi Polski Związek Lekkiej Atletyki, Nasza Królowa Sportu poniosła w ostatnich dniach bolesną stratę.

W nocy z 31 lipca na 1 sierpnia zmarł Edmund Milecki – wybitny i wielce zasłużony działacz lekkoatletyczny, oficer Wojska Polskiego, współtwórca sukcesów Zawiszy Bydgoszcz.

Pułkownik Edmund Milecki urodził się w 1927 roku. Ze sportem zetknął się w Oficerskiej Szkole Piechoty we Wrocławiu – tam uprawiał lekkoatletykę, szermierkę oraz piłkę nożną. W 1954 roku objął stanowisko kierownika sekcji lekkoatletycznej bydgoskiego Zawiszy. Dzięki współpracy z Mieczysławem Mućko i Jerzym Grzanką doprowadził sekcję lekkoatletyczną do dużych sukcesów na arenie krajowej. Jesienią 1967 roku został szefem Wojskowego Klubu Sportowego Zawisza Bydgoszcz. Za jego kadencji zbudowano większość obiektów sportowych, hotel oraz na bieżąco modernizowano infrastrukturę. Służbę wojskową zakończył w 1979 roku, a następnie aż do 1991 roku był prezesem Wojewódzkiej Federacji Sportu w Bydgoszczy. Przez kilka kadencji szefował Okręgowemu Związkowi Lekkiej Atletyki w stolicy Kujaw i Pomorza. Był współorganizatorem szeregu imprez sportowych w Bydgoszczy w tym najważniejszych zawodów lekkoatletycznych o randze krajowej i międzynarodowej (Mistrzostwa Europy Juniorów 1979, Mistrzostwa Świata Juniorów Młodszych 1999, Puchar Europy w Wielobojach).

Zasłużony działacz społeczny, laureat plebiscytu „Ludzie Przełomu”, który zorganizowała Gazeta Pomorska. Honorowy Członek Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Pogrzeb odbędzie się w dniu 6.08.b.r. (czwartek) o godzinie 10:30 na cmentarzu w Bydgoszczy, ul. Artyleryjska  (blisko stadionu Zawiszy).

Trzy dni wcześnie 28 lipca w wieku 77 lat zmarł także Bogusław Mierzejewski.

Były zawodnik, a następnie nauczyciel wychowania fizycznego oraz zasłużony Trener sekcji lekkoatletycznej Wisły Puławy. Wychowawca wielu pokoleń młodzieży. Całkowicie oddany Królowej Sportu.

Pochodził spod Ostrowca Świętokrzyskiego po skończeniu Studium Nauczycielskiego w Radomiu w 1961 roku sprowadził się do Puław na stałe, a 1965 roku został poproszony o odbudowanie sekcji lekkoatletycznej w Wiśle i udało się to z wieloma sukcesami na arenie krajowej i międzynarodowej.

Pożegnanie Zmarłego odbyło się 31 lipca o godz. 13:00 w Kościele Świętego Brata Alberta w Puławach przy ulicy Słowackiego 32.

SportowaHistoria.PL łączy się w bólu z rodzinami i bliskimi Panów Edmunda Mileckiego i Bogusława Mierzejewskiego.
Data: 2015-08-03 godz. 10:27
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl