Czy wiesz, że: egzorcysta przed walką o mistrzostwo świata

fot. Wikimedia Commons/Sławek

Czy wiesz, że Tomek Adamek przed walką z Witalijem Kliczko poprosił o pomoc egzorcystę?  Rozmowa z księdzem miała mu pomóc wygrać pojedynek.

We wrześniu 2011 roku przed walką o mistrzostwo świata wagi ciężkiej we Wrocławiu Tomasz Adamek poprosił o pomoc egzorcystę.  Do obozu polskiego boksera dotarły plotki, jakoby starszy z braci Kliczko miał stosować „nieczyste” sztuczki (fragment wypowiedzi boksera). Adamek postanowił przygotować się na taki scenariusz. Spotkanie z egzorcystą, które upłynęło na żarliwej modlitwie miało go ochronić przed ewentualnym atakiem złych mocy podczas dwunastorundowego pojedynku. Wielce prawdopodobne, że decyzja Adamka była podyktowana tym, iż bracia Kliczko wchodzą do ringu przy „Piekielnych dzwonach” zespołu rockowego AC/DC.  Na szczęście walka toczyła się w zdrowej sportowej rywalizacji bez udziału pozaziemskich sił. W pojedynku górą był Ukrainiec, który robiąc użytek wyłącznie ze swoich umiejętności bokserskich pokonał Adamka przez techniczny nokaut w 10 rundzie .

Co ciekawe, nie był to jedyny kontakt Polaka z egzorcystą. Jedna z jego późniejszych walk odbyła się w amerykańskim kasynie. Adamek nalegał na to, aby na jego terenie zostały odprawione egzorcyzmy. Miały one pomóc w wygnaniu zła z miejsca, które jest powszechnie kojarzone z chciwością i oszustwem. 

Tomasz Adamek jest znany ze swojej bezgranicznej wiary w Boga. W jednym z wywiadów udzielonych na łamach magazynu katolickiego „Egzorcysta” przyznał, że codziennie jest kuszony przez szatana, a modlitwa jest stałym elementem jego codziennej egzystencji. Bokser regularnie pojawia się w innych mediach katolickich, a w 2005 roku po wygranej walce udał się na pieszą pielgrzymkę z Jasnej Górki w Ślemieniu na Jasną Górę (ok. 150 km). Jego poglądy na sprawy związane z in vitro oraz homoseksualizmem budzą wiele kontrowersji.
Data: 2015-11-08 godz. 10:42
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl