Wielka Serena Williams

fot. Wikimedia Commons/Tourism Victoria

Serena Williams urodziła się 26 września 1981 roku w Saginaw. Jest to amerykańska zawodniczka, która wraz z siostrą Venus rewolucjonizują tenis poprzez swoją mocną grę. Serena jest jedną z najbardziej dominujących tenisistek początku XXI wieku.

Serena Williams uczyła się gry tenisa od swojego ojca na publicznych kortach w Los Angeles, swoją karierę rozpoczęła w 1995 roku, rok później niż siostra. Mocne serwisy czy wspaniała sprawność fizyczna przyciągnęły uwagę wielu osób. Wielu przypuszczało, że Venus zostanie pierwszą z sióstr Williams, która zdobędzie tytuł Wielkiego Szlemu, jednakże los okazał się inny i wyczynu tego dokonała Serena w 1999 roku w Nowym Jorku (US Open).

W 2000 roku podczas Igrzysk Olimpijskich w Sydney Serena wraz z siostrą Venus zdobyły złoto w grze podwójnej. Po okresie nierównej gry, Serena potwierdziła swoją wielkość, wygrywając w 2002 roku French Open, US Open i Wimbledon, pokonując za każdym razem w finale swoją siostrę Venus. Znana ze swojej wytrwałości Serena wygrała w 2003 roku Australian Open, a także Wimbledon. W 2005 roku ponownie zwyciężyła podczas Australian Open. Po tym czasie przez liczne kontuzje nie odnosiła sukcesów, jednakże w 2007 roku udało jej się powrócić do formy i wygrać trzeci Australian Open. Rok później wraz z siostrą zwyciężyły w grze podwójnej na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie. W tym samym roku Serena wygrała US Open po raz trzeci. W 2009 roku Serena po raz 10. zdobyła tytuł Wielkiego Szlemu, wygrywając Australian Open. Wtedy też zdobyła 3. tytuł singli Wimbledonu, po raz kolejny pokonując siostrę. W 2010 roku Serena ponownie obroniła tytuły Australian Open oraz Wimbledonu. Niestety późniejsze kontuzje wyeliminowały ją z dalszej gry na prawie rok.

Byłoby dziwne, gdyby Serena się poddała i tak w 2012 roku pokazała swoją wielkość, wygrywając Wimbledon. Miesiąc później zdobyła złoto na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Na tychże Igrzyskach Olimpijskich Serena wraz z siostrą wywalczyły swoje trzecie złoto w grze podwójnej. W tym samym roku Serena zdobyła swój 15. tytuł singli Wielkiego Szlemu, wygrywając po raz kolejny US Open. W 2013 roku Williams triumfowała po raz 2. podczas French Open, a także po raz 5. na US Open. W 2014 roku obroniła tytuł US Open, zapisując na swoim koncie 18. wygraną Wielkiego Szlemu. Serena Williams w 2015 roku nie spoczęła na laurach, wygrywając French Open, Australian Open oraz Wimbledon.
Data: 2015-11-27 godz. 09:04
Pobrano ze strony: www.sportowahistoria.pl
źródło: britannica.com