Stołeczni jednak przegrali w Niemczech

„Kurjer Warszawski” 5 grudnia 1938 roku informował o przykrej porażce stołecznych piłkarzy.

„We Wrocławiu odbył się w niedzielę międzymiastowy mecz piłkarski pomiędzy reprezentacją Warszawy i reprezentacją Wrocławia. Wygrała drużyna niemiecka 2:0 (0:0). Zespół niemiecki odniósł zasłużone zwycięstwo. Przede wszystkim umiał on lepiej przystosować się do rozmokłego boiska. W zespole Warszawy beznadziejnie zaprezentował się atak, który ponosi winę za porażkę. W pierwszej połowie Wrocław miał znaczną przewagę i wynik 0:0 przypisać należy doskonałej obronie Warszawy. Po przerwie gra nieco się wyrównała, mimo to pierwszą bramkę zdobył dla Niemców w 7-ej minucie Schwuttke, a w ostatniej minucie wypad Niemców przyniósł im drugiego gola. W drużynie warszawskiej wyróżniło się trio obronne i Nytz. Z pomocników wybijał się Drabiński, w ataku jedynie Kisieliński wywoływał nieco zamieszania w obozie przeciwnika.”
Data: 2015-12-05 godz. 19:18