Czy wiesz, że: polskie speed badmintonistki najlepsze na świecie

Czy wiesz, że Polki, Janina Karasek i Marta Sołtys, zostały w tym roku mistrzyniami świata w speed badmintonie?

Speed badminton to nowoczesna odmiana badmintona, która dotarła do Polski z Niemiec. Od klasycznej wersji różni się tym, że gra toczy się bez siatek, przez co jest szybsza i znacznie prostsza. Niektórzy uważają, że jest to mix badmintona, tenisa i squasha.

W Polsce w ostatnich latach rośnie moda na speed badmintona. Duża w tym zasługa sukcesów, jakie odnoszą nasi zawodnicy w międzynarodowych rozgrywkach. W tym roku, na rozgrywanych w Berlinie Mistrzostwach Świata w Speed Badmintonie, polski debel w składzie Janina Karasek i Marta Sołtys, reprezentujący na co dzień barwy Hutnika Warszawa, stanął na najwyższym stopniu podium. W finałowym spotkaniu Polki pokonały niemiecką parę Andrea Horn/Verena Horn 12:16, 16:7, 16:12. Warto nadmienić, że biało-czerwoni przywieźli z Berlina aż 13 medali, dzięki czemu w klasyfikacji medalowej uplasowali się na wysokim 2. miejscu.

W najbliższym czasie możemy liczyć na dalszy, intensywny rozwój tej dyscypliny. Zwłaszcza, że do jej uprawiania nie potrzeba specjalistycznych kortów. W nowoczesną odmianę badmintona można grać praktycznie wszędzie. Z tych powodów coraz częściej pojawia się w szkołach. Od 2009 roku działa Polskie Zrzeszenie Speed Badmintona. Więcej informacji dotyczących tego sportu można znaleźć na oficjalnym portalu związkowym: http://www.speedbadminton.pl/.
Data: 2015-12-06 godz. 09:02