Publikuj z nami

A A A
Interesujesz się historią sportu swojego miasta, regionu lub ulubionego klubu? Chciałbyś napisać książkę na ten temat, ale boisz się, że duże wydawnictwa nie zechcą jej wydać, a Twoja praca pójdzie na marne. Zgłoś się do nas. Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu pomoże Ci ją wydać. Nie jesteśmy wielką korporacją ukierunkowaną na zysk. Promujemy historię polskiego sportu z potrzeby serca, a nie chęci zarobku. Wspieramy autorów w realizacji ich marzeń i pasji. Nawiążemy współpracę na indywidualnie ustalonych warunkach, które odpowiadają obu stronom. To co nas wyróżnia to doświadczenie w wydawaniu książek na temat historii polskiego sportu z dużym naciskiem na wątek regionalny. W naszych działaniach zawsze bierzemy pod uwagę specyfikę lokalnego rynku wydawniczego (pod kątem stopnia zapotrzebowania na daną książkę), tematykę i kształt przyszłej publikacji oraz dotychczasowy dorobek autora. Współpracujemy z wieloma księgarniami stacjonarnymi, internetowymi oraz władzami miast i gmin. Dzięki naszej pasji i zaangażowaniu udało się wydać między innymi:

- Futbolowe Łomianki 80. lat sportu w Łomiankach 1933 – 2013


- Sport na Bielanach. Dawniej i dziś


Obecnie jesteśmy w trakcie wydawania książki „Gwardia Warszawa – 60 rocznica debiutu w europejskich pucharach”.

Zapewniamy profesjonalną współpracę wydawniczą, m.in.:
- możliwość pozyskania środków na druk książki;
- doradztwo dotyczące przyszłego kształtu i formy publikacji;
- oszacowanie zapotrzebowania na książkę, w efekcie czego fundacja może dostosować jej nakład do możliwości sprzedażowych;
- wszelkie prace w zakresie DTP (projektowanie makiet, redakcja techniczna, korekta i skład);
- druk książki w ustalonym nakładzie;
- działania sprzedażowe (kontakt z wybranymi instytucjami, księgarniami internetowymi);
- działania promocyjne (kontakt z mediami, promocję książki na naszym portalu SportowaHistoria.PL oraz w zaprzyjaźnionych, partnerskich serwisach i blogach).

Wszystkie umowy ustalające zasady współpracy naszego wydawnictwa z autorami zawierane są zgodnie z obowiązującą ustawą z dnia 4 lutego 1994r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (Dz. U. z 2000 r. Nr 80, poz. 904 z późn. zm.).

Skontaktuj się z nami mailowo lub telefonicznie. Chętnie odpowiemy na wszystkie Twoje pytania.

KONTAKT:
Fundacja na rzecz Historii Polskiego Sportu
fundacja@historiasportu.pl
tel. 534 171 799