Medalistka olimpijska odebrała Japoński Order Wschodzącego Słońca
110. rocznica urodzin Janusza Kusocińskiego
2017-01-15
Zmarł trener Józef Panek
2017-01-11
Jest aktualnym rekordzistą Polski na bieżni na pięciu różnych dystansach. W swojej karierze wygrał setki biegów. Został zapamiętany przez jeden olimpijski występ.
2016-12-01
Maria Rduch nie żyje
2016-11-21
32-letni piłkarz zmarł podczas biegu ulicznego
2016-11-21
Czy wiesz, że: Kwaśniewska zadrwiła z Hitlera
Podczas igrzysk olimpijskich w Berlinie (1936) polska oszczepniczka Maria Kwaśniewska zamieniła kilka słów z Adolfem Hitlerem. Rozmowa przebiegła w bardzo nieoczekiwanym kierunku.
2016-11-20
"Usain Bolt mógł osiągnąć o wiele więcej"
2016-11-17
Na zdjęciu: historia pewnej przyjaźni
Poznali się na statku w drodze do Stanów Zjednoczonych. Zostali przyjaciółmi, choć z igrzysk w Los Angeles wrócili w skrajnie różnych nastrojach.
2016-11-11
Wydarzyło się: Konopacka z nietypowym rekordem
4 listopada 1928 roku Halina Konopacka ustanowiła nietypowy rekord świata. W rzucie dyskiem oburącz uzyskała wynik 66,48 metrów.
2016-11-08
Kusi mnie Dolina Śmierci
2016-11-05
20 lat minęło jak jeden sprint
2016-09-29
Czy wiesz, że: Polka z pierwszym tytułem w biegach długich
Jechała do Tokio w roli faworytki i nie zawiodła. Wygrała z upałem, koalicją azjatyckich zawodniczek i presją kibiców. W dniu 25 sierpnia 1991 roku Wanda Panfil sięgnęła po tytuł mistrzyni świata w biegu maratońskim. Dotychczas nikt nie powtórzył jej osią
2016-09-04
Czy wiesz, że: Polka najdalej, ale bez rekordu
Kilka tygodni przed mistrzostwami Europy w Wiedniu Stanisława Walasiewicz, jako pierwsza zawodniczka w historii, przekroczyła granicę 6 metrów w skoku w dal. Wynik nie został odnotowany w światowych tabelach.
2016-08-29
Czy wiesz, że: Polak wygrywa złoto o 1 centymetr
W 1972 roku na głównej arenie igrzysk w Monachium Władysław Komar przerwał hegemonię amerykańskich kulomiotów. Drugiego w konkursie George&8217;a Woodsa wyprzedził o 1 centymetr.
2016-08-21
Przenikanie się dwóch światów z wieżowcami w tle
Kiedyś szczyt osiągnięć techniki budownictwa sportowego w kraju, dzisiaj ruina. Obiekt popadający w coraz większe zapomnienie, otoczony szpalerem drzew, dogasający punkt na stołecznej mapie sportu.
2016-08-19
Polka ze złotem i rekordem świata!
2016-08-15
Wydarzyło się: Polski dyskobol odzyskuje formę
Po dwóch słabszych sezonach polski dyskobol Piotr Małachowski odzyskał dawną formę. Na mistrzostwach świata w Moskwie (2013) wywalczył srebrny medal. Przegrał tylko ze swoim wielkim rywalem, Niemcem Robertem Hartingiem.
2016-08-15
Czy wiesz, że: zamienił koło dla miotaczy na deski teatru
W smutnej rzeczywistości lat 80-tych próbował się wybić ponad krajową przeciętność polskiej lekkiej atletyki. Po zakończeniu kariery odnalazł się w nowej roli - aktora filmowego i teatralnego.
2016-08-14
Klątwa Hartinga znów dopadła Piotra Małachowskiego
2016-08-13
Polski rzut dyskiem przed erą Małachowskiego
Polski dysk za sprawą Piotra Małachowskiego przeżywa w ostatnich latach swoje złote chwile, ale sukcesy w tej konkurencji odnosiliśmy już znacznie wcześniej.
2016-08-13
Rekord okraszony kontuzją
10 sierpnia 1961 roku na kameralnym stadionie w Wałczu Zdzisław Krzyszkowiak odzyskał utracony wcześniej rekord świata. Dystans 3000 metrów z przeszkodami pokonał w czasie 8.30,4.
2016-08-10
Wydarzyło się: Szewińska wygrywa w Montrealu na 400 metrów, powiększa swoją kolekcję medalową
29 lipca 1976 roku Irena Szewińska triumfowała w olimpijskim finale biegu na 400 metrów. Jedno okrążenie stadionu pokonała w czasie nowego rekordu świata - 49,29 sekund.
2016-08-01
Dopingowe wpadki Polaków
Rośnie liczba rosyjskich sportowców wykluczonych z igrzysk z powodu dopingu. Po lekkoatletach przyszła kolej na siatkarzy, wioślarzy, ciężarowców i pływaków. Czarna lista zdaje się nie mieć końca, możemy spodziewać się kolejnych sensacyjnych doniesień.
2016-07-28
Młodzi lekkoatleci piszą kolejny piękny rozdział
Nadspodziewanie dobrze radzą sobie nasi lekkoatleci podczas trwających w Bydgoszczy mistrzostw świata U-20. Już dwukrotnie usłyszeliśmy Mazurka Dąbrowskiego za sprawą Konrada Bukowieckiego (pchnięcie kulą) i Klaudii Maruszewskiej (rzut oszczepem).
2016-07-21
Odeszła Agata Karczmarek
Wczoraj w nocy, w wieku 53 lat, odeszła Agata Kaczmarek, rekordzistka Polski w skoku w dal. Od dłuższego czasu zmagała się z ciężką chorobą.
2016-07-19
Kolejne medale na ME U-18
Dwa medale zdobyły polskie sztafety na zakończenie inauguracyjnej odsłony mistrzostw Europy do lat 18 - srebro wywalczyły panie, a brąz panowie.
2016-07-17
Historyczny medal Klaudii Adamek
Klaudia Adamek zdobywając brąz w biegu na 100 metrów została pierwszą w historii polskiej lekkoatletyki medalistką mistrzostw Europy do lat 18 - zawodniczka z Piły uzyskała czas 11.82.