Aktualności

Grzeszczyk przeszedł do historii GKS-u Tychy
W minionej kolejce II ligi, GKS Tychy pokonał ROW 1964 Rybnik 3:1. To pierwsze zwycięstwo tyszan na nowym obiekcie.
2015-08-19
Nie żyje młody bokser
Dobrze rokujący bokser Ariel Krasnopolski, wielki wojownik ringu, zmarł tragicznie w wieku 28 lat - poinformował portal bokser.org.
2015-08-18
Od stadionu do stadionu
Zapowiada się wycieczka dla prawdziwych fanów szczecińskiego sportu. Czekają na nas związane z tym tematem ciekawe historie, miejsca i wydarzenia.
2015-08-18
Poznaj "Jagę" na rowerze
Muzeum Wojska w Białymstoku zaprasza na grę rowerową, której fabuła oparta została na historii powstania Jagiellonii.
2015-08-13
Resovia będzie świętować
Aż trzy dni świętować będzie swoje 110-lecie CWKS Resovia. Rzeszowski klub obchody zaplanował w dniach 4 - 6 września br.
2015-08-12
Nie żyje Zygfryd Weinberg
Zygfryd Joachim Weinberg urodził się 3 lutego 1930 roku w Bydgoszczy. Z sukcesami uprawiał trójskok.
2015-08-11
Powstanie muzeum sportu w Sochaczewie
8 sierpnia odbyło się pierwsze pilotażowe spotkanie ws. powołania Muzeum Sochaczewskiego Sportu oraz organizacji czasowej wystawy tematycznej pt. "Historia Sportu w Sochaczewie".
2015-08-11
Sprawdź swoją wiedzę
Ruszamy z nowym działem na portalu SportowaHistoria.PL. Od dziś możemy sprawdzać swoją sportową wiedzę!
2015-08-11
Książka Andrzeja Pluty
Znana jest już data premiery książki Andrzeja Pluty. "Z dystansu", bo taki będzie nosić tytuł, ukaże się 28 sierpnia.
2015-08-10
Trzecie złoto na kolarskich ME!
Alan Banaszek zdobył dla Polski trzeci tytuł mistrza Europy.
2015-08-09
Złotko do złotka na ME!
Katarzyna Niewiadoma (RaboLiv) zdobyła drugi złoty medal dla biało-czerwonych w szosowych Mistrzostwach Europy, wygrywając wyścig ze startu wspólnego orliczek. Wyprzedzając Włoszkę Ilarię Sanguineti i Holenderkę Thalitę de Jong.
2015-08-08
Sport w sztuce
Muzeum Rzeźby Alfonsa Karnego w Białymstoku zaprasza osoby dorosłe chcące spędzić aktywnie czas na wakacyjne zajęcia muzealno - ruchowe.
2015-08-08
Muzealne Lato w Mieście z Zozolami!
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie wraz z firmą Mieszko zapraszają na Muzealne Lato w Mieście z Zozolami!
2015-08-07
Rekord Szmidta
17 metrów i 3 centymetry - oto wynik, którym podczas Mistrzostw Polski seniorów w lekkoatletyce w 1960 roku, Józef Szmidt ustanowił rekord świata. Wczoraj minęła 55 rocznica tego osiągnięcia - przypomina TVP Olsztyn.
2015-08-06
Historyczna prezentacja
W warszawskiej hali Koło odbyła się prezentacja pucharu dla zwycięzców EuroBasketu.
2015-08-05
Siatkarskie muzeum
Jak informują organizatorzy Memoriału Huberta Jerzego Wagnera na turnieju pojawi się siatkarskie muzeum.
2015-08-05
Projekt "Śląska Sztanga 1920 - 2020"
Śląski Związek Podnoszenia Ciężarów informuje wszystkich miłośników podnoszenia ciężarów, że zakończyły się prace nad wydaniem "Kalendarium" Kroniki Śląskiej Sztangi.
2015-08-03
Bolesna strata Królowej Sportu
Jak donosi Polski Związek Lekkiej Atletyki, Nasza Królowa Sportu poniosła w ostatnich dniach bolesną stratę.
2015-08-03
Rekordowa Anita!
Podczas 3. Festiwalu im. Kamili Skolimowskiej w Cetniewie Anita Włodarczyk ustanowiła Rekord Świata w rzucie młotem.
2015-08-03
Piknik Rodzinny z Muzeum Sportu i Turystyki
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie ( ul. Wybrzeże Gdyńskie 4, Centrum Olimpijskie) zaprasza na piknik rodzinny w dniu 11 lipca 2015 godz. 11:00 - 16:00. WSTĘP WOLNY!
2015-07-10
Pierwszy numer kwartalnika dla historyków sportu
Właśnie ukazał się pierwszy numer Kwartalnika SportowaHistoria.PL, pierwszego magazynu dla historyków sportu, traktującego o każdej dyscyplinie.
2015-07-09
Wystawa ,,Władysław Byszewski- sportowiec i hodowca"
Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie zaprasza na wystawę poświęconą Władysławowi Byszewskiemu (ur. 1922 r.).
2015-07-06
Rozwiązanie konkursu
Dobiegł końca konkurs dla czytelników portalu SportowaHistoria.PL. Czas na jego rozstrzygnięcie
2015-07-01
Brązowo-srebrno na IE w Baku!
Reprezentacja kobiet w piłce siatkowej zdobyła srebrny medal na I Igrzyskach Europejskich w Baku. W finałowym meczu nasze zawodniczki przegrały z Turcją 0:3 (11:25, 19:25, 13:25). Na trzecim stopniu podium stanęła Serbia, która pokonała Azerbejdżan 3:2.
2015-06-28
Kolejne złoto na IE w Baku!
Angelika Wątor zdobyła złoty medal w szabli na I Igrzysk Europejskich w Baku!
2015-06-26
Srebro wśród elit na IE w Baku!
Katarzyna Niewiadoma zdobyła srebrny medal na I Igrzyskach Europejskich w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet. To drugi medal dla kolarskiej reprezentacji Polski, po brązie Mai Włoszczowskiej.
2015-06-20
Kolejne srebro na IE w Baku!
Miłą niespodziankę sprawił nam Karol Robak (AZS OŚ Poznań), który zdobył wczoraj w Baku srebrny medal Igrzysk Europejskich w turnieju taekwondo.
2015-06-18
Złoto na IE w Baku
Marta Walczykiewicz (KTW Kalisz) zdobyła złoty medal w rywalizacji kajakowych jedynek na dystansie 200 m. Jest to dla reprezentacji Polski trzeci medal podczas rozgrywanych Igrzysk Europejskich.
2015-06-16
Kolejny brąz na IE w Baku
Polskie kajakarki Karolina Naja (AZS AWF Gorzów Wielkopolski), Edyta Dzieniszewska-Kierkla (Sparta Augustów), Beata Mikołajczyk (UKS Kopernik Bydgoszcz) i Ewelina Wojnarowska (Warta Poznań) zdobyły brązowy medal na torze w Mingaczewir
2015-06-15
Historyczny brąz na I Igrzyskach Europejskich w Baku
Maja Włoszczowska zdobyła historyczny pierwszy dla reprezentacji Polski medal podczas I Igrzysk Europejskich w Baku. W wyścigu MTB XC zajmując 3. miejsce.