ISSN
Sportowa Historia

Aktualności

50 medali ME niepełnosprawnych lekkoatletów
W Grosseto zakończyły się siedmiodniowe mistrzostwa Europy zawodników niepełnosprawnych, Polacy z dorobkiem 50 medali uplasowali się na trzeciej pozycji, za Rosją i Wielką Brytanią.
2016-06-19
Brąz w siatkówce plażowej
Grzegorz Fijałek (UKS SMS Łódź) i Mariusz Prudel (TS Volley Rybnik) zdobyli w szwajcarskim Biel/Bienne brązowy medal mistrzostw Europy w siatkówce plażowej.
2016-06-06
Zmarł Andrzej Niemczyk
W czwartek w wieku 72 lat zmarł Andrzej Niemczyk, wybitny trener siatkarski. Prowadzona przez niego reprezentacja Polski zdobyła dwa razy mistrzostwo Europy - w 2003 i 2005 roku.
2016-06-02
Zmarł Krystian Rempała
W szpitalu w Jastrzębiu-Zdroju zmarł 18-letni żużlowiec Krystian Rempała. Zawodnik Unii Tarnów uległ wypadkowi podczas meczu ekstraligi z ROW Rybnik 22 maja.
2016-05-29
"Złoci Pistoleciarze" z Hanoweru
W dniach 7-13 maja 2016 w Hanowerze - Niemcy odbyły się Międzynarodowe Mistrzostwa Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym. Startowały rekordowo 42 reprezentacje z całego Świata, razem 173 zawodników, w tym 10 zawodników z Polski.
2016-05-18
Zmarł Władysław Kwiatkowski
Po długiej chorobie w wieku 85 lat zmarł trener Władysław Kwiatkowski, absolwent warszawskiej AWF, przez wiele lat związany z klubem AZS Łódź.
2016-05-17
Igrzyska za drutami
Zapraszamy na wystawę "Igrzyska za drutami" która została otwarta w opolskiej siedzibie Centralnego Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach-Opolu.
2016-04-29
Medalowo podczas ME w judo
Złoto drużyny kobiet i brąz dla męskiego zespołu. Indywidualnie polscy judocy i judoczki nie zaprezentowali się najlepiej.
2016-04-25
Historyczne zwycięstwo w Orlen Warsaw!
Artur Kozłowski (MULKS MOS Sieradz) sześciokrotny mistrz Polski na długich dystansach wynikiem 2:11.54 zwyciężył na dystansie 42 km 195 m zostając mistrzem Polski, a także zwycięzcą czwartej edycji Orlen Warsaw Marathon.
2016-04-24
Czwarte miejsce Resovii w Final Four
Siatkarze Asseco Resovii Rzeszów przegrali z Cucine Lube Civitanova 2:3 (20:25, 27:25, 25:22, 22:25, 10:15) w meczu o trzecie miejsce w turnieju Final Four Ligi Mistrzów w Krakowie.
2016-04-17
Historia krośnieńskiego sportu żużlowego
Muzeum Podkarpackie w Krośnie od kwietnia do czerwca 2016 r. będzie prezentowało wystawę poświęcona historii sportu żużlowego w Krośnie.
2016-04-13
Nie żyje Henryk Średnicki
Zmarł jedyny polski mistrz świata amatorów w boksie Henryk Średnicki.
2016-04-10
Muzeum Miejskie w Zabrzu prowadzi zbiórkę eksponatów
Muzeum Miejskie w Zabrzu od kilku lat prowadzi badania na temat dziejów zabrzańskiego sportu. Badania te zaowocują już wkrótce przygotowaniem dużej, stałej wystawy, prezentującej w sposób przekrojowy historię sportu i ruchu sportowego
2016-04-05
Zmarł Edmund Piątkowski
Polski Związek Lekkiej Atletyki z ogromnym bólem informuje, że 28 marca w wieku 80 lat zmarł Edmund Piątkowski - mistrz Europy i rekordzista świata w rzucie dyskiem, jeden z najwybitniejszych lekkoatletów Wunderteamu.
2016-03-29
Arcymistrzowie. Złota era polskich szachów
"Mało kto pamięta, że przedwojenna Polska była potęgą szachową. W 1930 roku nasza reprezentacja zdobyła złoty medal na olimpiadzie w Hamburgu. "Bombenmannschaft" - tak określała polską drużynę niemiecka prasa.
2016-03-29
Zmarł prezes honorowy PZZ
Dzisiaj zmarł prezes honorowy PZZ Zbigniew Ratajczak.
2016-03-18
Brąz na HMŚ w Portland
Piotr Lisek jest pierwszym polskim tyczkarzem, który wywalczył medal halowych mistrzostw świata w Portland. W trwającym prawie 3,5 godziny konkursie Polak skoczył 5.75, a to zapewniło mu brąz.
2016-03-18
Złoto na ME w zapasach!
Magomedmurad Gadżijew (AKS Białogard) zdobył dla Polski w zapasach w stylu wolnym w Rydze tytuł mistrza Europy w kat. 70 kg. Pokonując w finale Gruzina Dawita Tłaszadze 7:0.
2016-03-12
Medalowo na MŚ w kolarstwie torowym!
Katarzyna Pawłowska zdobyła swój trzeci tytuł mistrzyni świata, wygrywając złoto w wyścigu punktowym w Londynie.
2016-03-06
Historyczny wyczyn oraz dwa złota!
W sobotę Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) zdobyła złoty medal mistrzostw świata w klasie RS:X w Ejlacie w Izraelu. Natomiast dzień wcześniej mistrzostwo zapewnił sobie także Piotr Myszka (AZS AWFiS Gdańsk)
2016-02-28
Historyczny sukces podczas ME w Altenbergu
W niemieckim Altenbergu zakończyły się zawody saneczkarskiego Pucharu Świata, będące jednocześnie czempionatem Europy. Rewelacyjnie spisali się nasi zawodnicy w sztafetach zajmując piąte miejsce.
2016-02-14
Zmarł "Mistrz Kontry"
W nocy z soboty na niedzielę odszedł na zawsze jeden z największych mistrzów szermierki na pięści Wiesław Rudkowski - miał 69 lat.
2016-02-14
Zmarł Leonard Michniewski
30 stycznia odszedł w wieku 98 lat Leonard Michniewski.
2016-02-07
Pobity 30 letni rekord Polski!
2016-01-31
Złoto i srebro na bojerowych MŚ
Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski) po raz dziesiąty w karierze został bojerowym mistrzem świata.
2016-01-27
Nie żyje trener pierwszego mistrza świata
Wczoraj w wieku 76 lat zmarł Aleksander Daszkiewicz, trener pierwszego mistrza świata w pchnięciu kulą Edwarda Sarula.
2016-01-27
GKS Tychy zwycięża!
Hokeiści GKS Tychy od zwycięstwa rozpoczęli Turniej Finałowy Pucharu Kontynentalnego. Mistrzowie Polski pokonali wczoraj Herning Blue Fox 2:1, a na listę strzelców wpisali się dwaj obrońcy Michael Kolarz i Bartosz Ciura.
2016-01-09
Kara dla Dantona!
Mike Danton, napastnik Ciarko PBS Banku Sanok, a także reprezentant Polski, został skazany na pół roku ograniczenia wolności za naruszenie dóbr osobistych Adama Bagińskiego.
2016-01-03
Zmarł zawodnik Sztuk Walk
Zmarł Michał Skupiński zawodnik Sztuk Walk. Medalista mistrzostw Polski w karate.
2016-01-02
Zmarła Elżbieta Krzesińska
W nocy z 28 na 29 grudnia 2015 roku po długiej chorobie zmarła, w wieku 81 lat, Elżbieta Krzesińska - mistrzyni (Melbourne 1956) i wicemistrzyni (Rzym 1960) olimpijska w skoku w dal, rekordzistka świata w tej specjalności.