2017-09-18
Mistrz z pokręconym życiorysem
2017-05-26
Po raz czwarty został Mistrzem Europy!
Wczoraj Radosław Kawęcki po raz czwarty został Mistrzem Europy! na dystansie 200 m stylem grzbietowym! 1:48,33
2015-12-03
Czy wiesz, że: polski pływak rozważał zmianę obywatelstwa
Czy wiesz, że Mateusz Sawrymowicz kilka lat temu rozważał zmianę obywatelstwa? Powodem był brak odpowiedniego wsparcia finansowego.
2015-08-16
Notatka z życia: Paweł Korzeniowski
9 lipca 1985 roku w Oświęcimiu urodził się pływak Paweł Korzeniowski. Pochodzi z rodziny z tradycjami sportowymi. Jego mama, Dorota, jak i wujkowie byli pływakami, tata Jan zaś bramkarzem Unii Oświęcim.
2015-07-09
Brązowo-srebrno na IE w Baku!
Reprezentacja kobiet w piłce siatkowej zdobyła srebrny medal na I Igrzyskach Europejskich w Baku. W finałowym meczu nasze zawodniczki przegrały z Turcją 0:3 (11:25, 19:25, 13:25). Na trzecim stopniu podium stanęła Serbia, która pokonała Azerbejdżan 3:2.
2015-06-28
Kolejne złoto na IE w Baku!
Angelika Wątor zdobyła złoty medal w szabli na I Igrzysk Europejskich w Baku!
2015-06-26
Historyczne czwarte miejsce
Rewelacyjnie spisali się na Mistrzostwach Europy Seniorów w skokach do wody w Rostocku Andrzej Rzeszutek i Kacper Lesiak.
2015-06-14
Niezwykły rozwój kariery i dramat Otylii Jędrzejczak
Urodzona w grudniu 1983 roku w Rudzie Śląskiej Otylia Jędrzejczak jest jedną z najbardziej znanych sportsmenek ostatnich lat, a z pewnością również Trzeciej Rzeczypospolitej w ogóle.
2015-04-07
Wydarzyło się: polski pływak z rekordem świata
25 marca 1988 roku w Orlando polski pływak Artur Wojdat ustanowił rekord świata na dystansie 400 metrów stylem dowolnym.
2015-03-30
Notatka z życia: Z Wrocławia do Barcelony
44 lata temu urodził się Krzysztof Cwalina, pływak, specjalista stylu dowolnego.
2015-02-05
Notatka z życia: Pływacki wicemistrz Europy
Dokładnie 81 lat temu urodził się polski pływak Stali Pafawagu Wrocław, Marek Petrusewicz.
2015-01-22
Czy wiesz, że: pierwszy medal olimpijski w pływaniu dla Polski
Czy wiesz, że pierwszy medal olimpijskich dla Polski w pływaniu wywalczyła Agnieszka Czopek, która na olimpiadzie w Moskwie w 1980 roku zajęła trzecie miejsce w wyścigu na 400m stylem zmiennym z czasem 4:48,17.
2015-01-18
Złoto i brąz na MŚ w pływaniu!
Wczorajszy dzień podczas mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze był bardzo udany dla naszych zawodników.
2014-12-08
Srebro oraz finał podczas pływackich MŚ!
Drugi dzień pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze był szczęśliwy nie tylko dla zdobywcy srebrnego medalu Radosława Kawęckiego, ale i dla Aleksandry Urbańczyk, która wywalczyła awans do finału.
2014-12-05
Lubelska pływaczka
Rok temu, 25 czerwca 2013 roku, w Lublinie zmarła znakomita polska pływaczka i trenerka Joanna Pizoń-Świtkowska.
2014-06-25
Kariera sportowa Ryszarda Sielskiego
Ryszard Sielski swoją przygodę ze sportem rozpoczął jako amator w 60. roku życia od startu w I Mistrzostwach Polski 1995 r w Warszawie w pływaniu masters., gdzie zdobył brązowy medal. Z każdym rokiem liczba startów rosła. Brał udział w zawodach nie tylk
2014-05-24
Ryszard Sielski - sam o sobie
Specjalnie dla portalu SportowaHistoria.PL Ryszard Sielski, zdobywca ponad 1000. medali w pływaniu, opowiada o swoich początkach ze sportem.
2014-04-26
Notatka z życia: Bartosz Kizierowski
Dwukrotny mistrz Europy na dystansie 50 metrów stylem dowolny, a także dwukrotny brązowy medalista mistrzostw świata. Bartosz Kizierowski może pochwalić się całkiem niezłymi osiągnięciami.
2014-02-20
Motylkowa Otylia
Za miesiąc skończy 30. lat. Młoda kobieta, ale jak to w sporcie bywa u schyłku barwnej i namaszczonej wielkimi sukcesami kariery. Mowa o mistrzyni pływalni Otylii Jędrzejczak.
2013-11-13
Kabinowy, trener, prezes
3 lutego 1908 na świat przyszedł Zdzisław Antoniewicz, człowiek orkiestra - dziennikarz, sportowiec, krajowy i międzynarodowy sędzia pływacki i motorowy.
2013-02-03
Wpław przez kanał La Manche
Rzadko zdarza się, by kobiety osiągały jakiś sportowy sukces wcześniej niż mężczyźni. Tak jednak było w przypadku przepłynięcia kanału La Manche.
2013-01-23
Notatka z życia: Cena medalu
Polscy sportowcy na letnich igrzyskach olimpijskich wywalczyli dotychczas 271 medali. 6 z nich to dorobek pływaków, na który w połowie złożyły się osiągnięcia Otylii Jędrzejczak.