50 medali ME niepełnosprawnych lekkoatletów

2016-06-19, 22:10   A A A   drukuj
W Grosseto zakończyły się siedmiodniowe mistrzostwa Europy zawodników niepełnosprawnych, Polacy z dorobkiem 50 medali uplasowali się na trzeciej pozycji, za Rosją i Wielką Brytanią.

Nasi reprezentanci zdobyli 22 złote medale (po 11 mężczyźni i kobiety), 11 srebrnych i 17 brązowych (Rosja –131 medali, w tym 51 złotych, Wielka Brytania – 56 medali, w tym 23 złote), łącznie rozegrano 171 konkurencji finałowych.

Po dwa złote medale zdobyła piątka Polaków:
Alicja Fiodorow, Mateusz Michalski, Barbara Niewiedział, Renata Śliwinska i Łukasz Wietecki.
Mistrzami Europy zostali również: Michał Derus, Ewa Durska, Robert Jachimowicz, Lucyna Kornobys, Karolina Kucharczyk, Łukasz Mamczarz, Joanna Mazur, Arleta Meloch, Daniel Pek, Janusz Rokicki, Maciej Sochal i Bartosz Tyszkowski.

Tylko srebrnym medalem musiał zadowolić się skoczek wzwyż Maciej Lepiato, rekordzista świata (218 cm) w kategorii T-44, w Grosseto zwyciężył w swej kategorii pokonując wysokość 2.11, jednak wobec połączenia kategorii T-44 z T-42 złoto wywalczył Łukasz Mamcarz (wynikiem 1.75 ustanowił rekord ME w kategorii T-42, rekord świata w T-42 wynosi 1.96).

Przed dwoma laty w Swansea nasza reprezentacja zdobyła 31 medali (6 zł. – 15 sr. – 10 br.)