Alexandra Raisman

2016-09-15, 10:37   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. Wikimedia Commons
Alexandra Raisman jest amerykańską, żydowską gimnastyczką i dwukrotną złotą medalistką Igrzysk Olimpijskich. Raisman urodziła się 25 maja 1994 roku w Needham i jest związana z gimnastyką już od najmłodszych lat, idąc w ślady mamy.

Gdy Aly miała 18 miesięcy, mama zapisała ją na zajęcia „Mommy & Me“ i kontynuowała treningi do 10. roku życia w placówce Excel Gymnastics. Następnie trenowała w Brestyan`s American Gymnastics pod kierunkiem Mihai i Slyvie Brestyan. W 2009 roku startowała w Mistrzostwach Juniorów, zajmując 3. miejsce, a rok później wzięła udział w swoich pierwszych zawodach seniorskich. W 2011 roku Alexandra wystąpiła na Mistrzostwach VISA w Minnesocie, w Pucharze Ameryki we Florydzie oraz w Mistrzostwach Świata w Japonii. W tym samym roku wzięła również udział w Mistrzostwach w Jesolo, w których to była częścią amerykańskiego zespołu, który zdobył złoto, wyprzedzając Włochów i Rosjan. W 2012 roku zakwalifikowała się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Alexandra była jedną z dziewięciu osób żydowskiego pochodzenia, które znalazły się w zespole USA na Igrzyskach w Londynie. Jako kapitan żeńskiego zespołu zakwalifikowała się do czterech konkurencji. Wtedy też zdobyła 2 złote medale. Zaś w sierpniu tego samego roku wywalczyła na innych zawodach 5 złotych medali, 6 srebrnych i 8 brązowych. Raisman zakwalifikowała się na Igrzyska Olimpijskie w Rio de Janeiro, odbywające się w sierpniu 2016 już na początku lipca. 
Powrót | źródło: jewishvirtuallibrary.org
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.