Baseball w Nowej Zelandii

2015-09-04, 09:55   A A A   drukuj   Katarzyna Popek

fot. morguefile.com/farmer64
Baseball  istnieje w Nowej Zelandii od lat 70. XIX wieku, co można zauważyć przeglądając gazety i oglądając w nich zdjęcia chłopców grających w tę dyscyplinę sportową na polach w Auckland, Wellington i Otago.

Pierwszy (zarejestrowany) mecz odbył się 13 października 1888 roku w Wellington. Jednakże bardziej znanym meczem jest ten rozegrany 10 grudnia1888 roku, kiedy to zespół Alberta Spaldinga grał przeciwko drużynie z Chicago. Wówczas to Chicago wygrało 22“19, co obserwowało ponad tysiąc widzów. Kluby baseballowe były otwieranie w niemal całej Nowej Zelandii, największym powodzeniem cieszył się Wellington, w którym to było ponad 14 obiektów. W 1989 roku, ponad 100. lat od pojawienia się baseballu w Nowej Zelandii, został utworzony Związek Baseballu. Od tego czasu sport ten zaczął się bardzo rozwijać i stał się popularny we wszystkich częściach Nowej Zelandii. 
Powrót | Źródło: ibaf.org
 

Komentarze

Komentarz zanim zostanie opublikowany, poddany jest weryfikacji. Jeżeli jego treść nie łamie regulaminu strony, będzie opublikowany.

Brak komentarzy.